Smartfon dual sim

0
984

Rozwój rynku telefonów komórkowych, a później smartfonów, spowodował, że klienci zaczęli sygnalizować coraz to nowe potrzeby. Jedną z nich była chęć posiadania w telefonie możliwości obsługi dwóch numerów telefonicznych. W ten sposób powstała technologia Dual SIM, która pozwala nam korzystać z dwóch kart w jednym urządzeniu.

Pierwszy i drugi slot

Smartfon dual simBezpośrednią przyczyną powstania tego, przybyłego do nas z Dalekiego Wschodu, rozwiązania, było rozpowszechnienie się telefonów służbowych. Już nie tylko biznesmeni, ale właściwie większość pracowników niskiego szczebla, dostawała służbowy telefon na potrzeby komunikacji z firmą. Ponieważ większość ludzi posiadała też swój prywatny telefon, noszenie dwóch takich urządzeń i korzystanie z nich na przemian było bardzo niewygodne. Smartfon dual SIM rozwiązał ten problem – jeden telefon wystarczał do obsługi dwóch numerów. Pojawienie się tanich kart dostępowych do korzystania z internetu jeszcze bardziej spopularyzowało telefony z podwójną kartą. Teraz często wykorzystywane są jako normalny telefon do prowadzenia rozmów (karta w pierwszym slocie) i urządzenie do ciągłej łączności z siecią (drugi slot).

Smartfon Dual Sim

Telefonu dual SIM dzielą się na trzy rodzaje. Ten najbardziej podstawowy – passive – wyszedł już niemal całkowicie z użytku. W tych modelach, mimo posiadania dwóch slotów na kartę, użytkownik mechanicznie wybierał jeden z nich, podczas gdy drugi był nieaktywny. W modelach najbardziej popularnych (standby) obie karty są aktywne do momentu odebrania połączenia. W czasie rozmowy z jednej karty, druga pozostaje zablokowana. Jeżeli ktoś na nią zadzwoni, uzyska informację o niemożliwości zrealizowania połączenia. Wreszcie metoda najdoskonalsza (active) stosowana jest w najdroższych telefonach. Wymaga ona dwóch niezależnych obwodów, łącznie z antenami. Dzięki temu obie karty są cały czas aktywne i w przypadku rozmowy z jednej karty, możemy zawiesić ją i odebrać połączenie z drugiej.

Niesamowita popularność systemu dual SIM i ciągły wyścig technologiczny spowodowały, że telefony te stanowią obecnie bardzo pokaźną część rynku i można kupić je już poniżej 200 złotych.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here