Smartfon dla dziecka

0
871
Smartfon dla dziecka

Dzisiaj smartfon to przedmiot pożądania już dość młodym wieku. Już dzieci marzą o takim telefonie. I nie chodzi tu wyłącznie o potrzebę i chęć kontaktowania się z rodzicami i kolegami w typowy sposób: poprzez rozmowy i wiadomości tekstowe. Smartfony pozwalają na przeglądanie internetu, oglądanie filmów, słuchanie muzyki, granie w gry – czyli na szeroko pojętą rozrywkę. I to bywa właśnie w centrum zainteresowania najmłodszych. Czy istnieje odpowiedni smartfon dla dziecka?

Smartfon dla dziecka

Smartfon dla dzieckaPrzede wszystkim należy jednak ustalić dolną granicę wieku, w którym dziecko może posiadać własny telefon. I rodzice koniecznie muszą trzymać rękę na pulsie, kiedy już ulegną prośbom pociechy i zdecydują się kupić jej telefon. Telefon kupowany z myślą o dziecku powinien być w miarę wytrzymały. Niestety, wiele dzieci nie uważa na swoje rzeczy. Wystarczy kilka upadków i smartfon może ulec zniszczeniu. Popękany wyświetlacz to czasem najmniejszy problem, o ile „dotyk” nadal działa. Kupując telefon dla dziecka, warto od razu zadbać o odpowiednie etui ochronne, które zmniejszy szansę na uszkodzenia mechaniczne. A co z półką cenową? Pierwszy smartfon wcale nie musi należeć do tych najdroższych. Dzisiaj nawet telefony niskobudżetowe mają coraz lepsze parametry i spokojnie powinny wystarczyć dla młodego użytkownika. Dzieci uczą się bardzo szybko obsługi tego typu gadżetów. Pod względem oprogramowania, w telefonie trudno coś zepsuć, chyba że ktoś zna się już na rzeczy i wie, jak do tego doprowadzić.

Dziecko i technologie

Warto uczyć dziecko dbałości o pierwszy własny smartfon. Nawet jeśli po jakimś czasie – np. po 2-3 latach – rodzice zdecydują się kupić młodemu człowiekowi nowy telefon, ten „stary” będzie można korzystnie sprzedać, o ile będzie on w dobrym stanie, także wizualnym. Trzeba pamiętać, e dziecko – widząc lepszy model telefonu w rękach rówieśnika – może domagać się także lepszego smartfona dla siebie. Dlatego jeszcze przed zakupem pierwszego telefonu wskazane jest, aby z dzieckiem porozmawiać nt. pieniędzy i ich wartości. Droższy telefon nie musi być dużo lepszy od tego, który dostało nasze dziecko. Wielokrotnie dodatkowe koszta powoduje sama marka i logo bardziej znanego producenta. I o tym dziecko też powinno wiedzieć.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here