Pierwszy smartfon

0
936

Smartfony opanowały świat. Są prawdziwymi multimedialnymi urządzeniami, które potrafią już niemal wszystko. Są użyteczne, praktyczne i nie wyobrażamy już sobie życia bez nich. Istnieją dwie grupy wiekowe, które dopiero zaczynają swoją przygodę ze smartfonami. Są to dzieci oraz seniorzy. Wydaje się, że nauka obsługi nowoczesnego telefonu komórkowego, będzie łatwiejsza dla osób młodych. Na pewno nie raz słyszeliśmy o przypadkach, w których dzieci potrafią już obsługiwać smartfony jeszcze zanim zaczynają mówić, czy chodzić. Interesujące, prawda?

Pierwszy smartfon

Pierwszy smartfonPierwszy smartfon dla dziecka powinien być wytrzymały, odporny na upadki i przeciwności losu, wodoodporny. Nie musi być najlepszy, z ogromnym ekranem. Ważne, by urządzenie było funkcjonalne, zawierało najpotrzebniejsze aplikacje i było łatwe w obsłudze. Przydatne by było również, gdyby taki telefon rodzice mogli kontrolować i nie chodzi tu o zwykłe branie smartfona w ręce i czytanie wiadomości, czy sprawdzanie historii przeglądarki internetowej. Chodzi tutaj o zdalną kontrolę urządzenia, z którego dziecko korzysta. Mając taką wiedzę, można najmłodszych chronić przed niebezpieczeństwami, które czyhają w sieci i dbać o to, by docierały do nich odpowiednie treści.

Pierwszy telefon dla seniora

Pierwszy smartfon dla seniora powinien być urządzeniem prostym w obsłudze, umożliwiającym powiększanie czcionek we wszystkich aplikacjach. Niestety, wraz z wiekiem nasz wzrok się pogarsza, a by wygodnie korzystać z różnych urządzeń, trzeba widzieć, jakie treści wyświetlają się na ekranie. Starsi ludzie nie czują potrzeby korzystania z nowych technologii. Można powiedzieć, że się ich boją. Trzeba ich przekonywać, pokazywać, jak nowoczesne rozwiązania wpływają na wygodę w życiu. Może się okazać, że przekonanie seniora do korzystania ze smartfona wywoła lawinę, która sprawi, że zechce on wejść głębiej w nowinki techniczne. Coraz więcej osób starszych korzysta ze smartfonów i na pewno sobie je chwalą. Z pewnością też nie wyobrażają już sobie do powrotu do klasycznych telefonów komórkowych z klawiaturami, których małe ekrany nigdy nie były wygodne w obsłudze. Wyposażmy więc dzieci i seniorów w smartfony. Dzieci – dla ich bezpieczeństwa i kontroli, a osoby starsze dla wygody.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułSmartfon Apple
Następny artykułMały smartfon

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here