Mały smartfon

0
925
Mały smartfon

Przez pewien czas w świecie smartfonów między poszczególnymi producentami trwała wojna – wojna o coraz większe ekrany w ich urządzeniach. Czasami efekty tych starć były absurdalne i na rynku mieliśmy urządzenia – telefony wielkości tabletów, z ekranami 6,7 i 8 calowymi. Używanie tak wielkich smartfonów na pewno nie należało do najwygodniejszych i w wielu przypadkach nie było też mowy też o schowaniu takiego sprzętu do kieszeni. Był on po prostu za duży. Po tej wojnie nastąpiła era zmniejszania ramek wokół ekranów, co pozwoliło na optyczne zmniejszenie wielkości telefonów komórkowych, przy jednoczesnym zachowaniu dużych ekranów.

Nowoczesne smartfony

Mały smartfonNiestety producenci zapomnieli chyba o użytkownikach, którzy nie potrzebują wielkich ekranów i patelni w kieszeni. Są to osoby, dla których mały smartfon jest urządzeniem idealnym. Oczywiście na rynku możemy znaleźć takie telefony komórkowe, jednak nie wiedzieć czemu, pod względem zaawansowania technologicznego, zazwyczaj są to sprzęty okrojone, o gorszej specyfikacji niż ich więksi koledzy. Trudno powiedzieć, z czego to wynika. Być może mniej miejsca wewnątrz takiego małego smartfonu powoduje, że nie można umieścić w nim wszystkich czujników i innych elementów. W ten sposób mogą tłumaczyć się twórcy małych smartfonów. Na pewno po części jest to prawda. Tylko jak będą tłumaczyć sytuację, w której mały smartfon jest okrojony nie na poziomie sprzętowym, a oprogramowania?

Mały smartfon

Mały telefon komórkowy – smartfon, jest bardzo wygodny w użytkowaniu. Pozwala na szybką obsługę jedną ręką, bez potrzeby angażowania drugiej. Większość użytkowników smartfonów pewnie już zapomniała, jak to jest korzystać ze swojego urządzenia poczciwego przy pomocy tylko jednej ręki. Mniejszych rozmiarów telefon komórkowy to również większa wygoda w kieszeni, nie czuć go tak bardzo w spodniach, jest lżejszy i nie przeszkadza, nie uwiera. Mówi się, że rozmiar ma znaczenie i jest to bardzo widoczne, gdy mówimy o rozmiarach smartfonów. Mniejsze smartfony to większa wygoda z użytkowania, okupiona niestety gorszą specyfikacją sprzętową. Na szczęście dzisiejsze smartfony z każdej póki cenowej oferują już satysfakcjonującą płynność oraz dobrą długość działania baterii na jednym ładowaniu

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułPierwszy smartfon
Następny artykułSmartfon manta

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here