Ładowarki samochodowe

0
1591

Większość z nas dużą część czasu spędza w samochodzie, niejednokrotnie same dojazdy do pracy w dużym mieście, przy natężonym ruchu drogowym, w skali miesiąca mogą wynieść nawet kilkanaście godzin. Dlatego ten czas większość z nas wykorzystuje kreatywnie. Jedni kierowcy uczą się w tym czasie języków obcych odsłuchując rozmówki i ćwicząc wymowę, inni słuchają książek w formie audiobooków lub bardziej tradycyjnie swojej ulubionej muzyki.

Większość nowoczesnych samochodów wyposażonych jest w technologię Bluetooth i dzięki temu nie musimy posiadać mnóstwa płyt z muzyką, lekcjami językowymi lub odsłuchami książek. Wszystko to możemy mieć w swoim smartfonie i dzięki technologii odtworzyć przez system głośników w naszym samochodzie.

Pamiętajmy jednak, by w tym czasie podłączyć telefon do ładowarki samochodowej, gdyż aplikacje obsługujące muzykę i audiobooki pobierają dość sporo energii.

Ładowarki samochodowe są również niezastąpione podczas dłuższych podróży w czasie, których korzystamy z nawigacji w naszym telefonie lub gdy nasze dzieci, by zabić nudę, grają w gry na swoich tabletach.

ładowarka samochodowa

Ładowarki samochodowe podpinamy do gniazda zapalniczki i w ten sposób pobieramy energie, by móc naładować nasze smartfony. Jest to bardzo wygodny sposób, wystarczy mięć takie małe urządzenie w samochodzie a problem rozładowanego telefonu znika.

Niestety ładowarki samochodowe nie są dokładane do zestawów startowych wraz z telefonem dlatego sami musimy zadbać o to by wybrać idealna dla swoich potrzeb. Na rynku w tej chwili jest ogromny wybór ładowarek. Znaleźć możemy zupełnie proste, które posiadają wbudowany kabel USB i możemy ładować tylko jedno urządzenie na raz. Najczęściej są niewielkich rozmiarów a kabel ma postać sprężynki by można było go rozciągnąć w razie potrzeby.

Gdy potrzebujemy podpiąć więcej niż jedno urządzenie również jest taka możliwość, ładowarka w postaci grzybka z dwoma lub trzema wejściami USB to idealne rozwiązanie. Niektóre modele posiadają wyświetlacz LCD, na którym możemy obserwować stan naładowania. Pamiętajmy jednak, że do tego typu ładowarki musimy dokupić także kabel USB.

W sprzedaży możemy znaleźć również ładowarki samochodowe z dodatkowymi funkcjami.

Dla alergików doskonałą propozycja będzie ładowarka z jonizatorem.

Urządzenie to, jest odrobinę większe niż tradycyjna ładowarka ale posiada system jonizujący. Jonizator w dużym stopniu poprawia jakość powietrza w samochodzie. Usuwa nieprzyjemne zapachy, zabijając wirusy i grzyby oraz neutralizując jony dodatnie i zastępując je ujemnymi, które w zbawienny sposób wpływają na nasze zdrowie. Poprawiają samopoczucie oraz zwiększają koncentracje.

zakup ładowarki samochodowe

Ładowarka ta jest polecana także dla osób palących oraz dla tych, którzy pracują za kierownica, np. taksówkarze lub kierowcy ciężarówek.

Jeśli w Twoim samochodzie nie ma wbudowanej technologii Bluetooth a chciałbyś odtwarzać swoje ulubione piosenki lub słuchać audiobooków, zapisanych w swoim smartfonie przez system nagłaśniający w aucie nic straconego. Producenci znaleźli również na to sposób. Obecnie coraz bardziej popularne stają się ładowarki samochodowe z transmiterem FM.

Urządzenie za pomocą bluetooth łączy się z telefonem, a za ustawiając radio samochodowe transmiter na te same fale radiowe uzyskujemy połączenie z głośnikami w aucie.

Transmitery posiadają najczęściej kilka wejść USB, dzięki czemu możemy ładować więcej niż jeden telefon ale także możemy podłączyć pamięć zewnętrzną w postaci pendriva.

W większości przypadków producenci pomyśleli o jeszcze jednym udogodnieniu dla kierowców a mianowicie wbudowali w transmiter mikrofon, który zmienia go w urządzenie głośnomówiące. Jest to szalenie wygodne, gdyż w czasie jazdy możemy bezpiecznie prowadzić rozmowy telefoniczne. Mikrofony posiadają mechanizm redukcji szumów dzięki czemu nasz rozmówca słyszy nas wyraźnie i wymiana zdań nie jest zakłócana szumami pochodzącymi z wnętrza samochodu.

jaką ładowarkę samochodową kupić

Dla kierowców, którzy podróżują z rodziną wybierając się własnym samochodem w dłuższą trasę proponujemy rozgałęziacze gniazd zapalniczki.Urządzenie to wpinamy do jednego gniazda a zyskujemy kilka dodatkowych wejść. Dzięki czemu możemy podpiąć więcej niż jedna ładowarkę.

W obecnej chwili na rynku jest ogromny wybór ładowarek samochodowych. Każdy kierowca znajdzie odpowiednią do swoich potrzeb oraz idealnie pasująca do wnętrza swojego samochodu.

Pamiętajmy by wybierając dla siebie takie urządzenie zwrócić szczególną uwagę czy ładowarka posiada system zabezpieczający przed zwarcie i przegrzaniem oraz czy posiada certyfikat, dzięki któremu jest dopuszczona do sprzedaży na terenie Unii Europejskiej. Kupując ładowarkę z niepewnego źródła narażamy się na nieprzyjemne konsekwencje. Przegrzane urządzenie może uszkodzić nasz smarfon i narazić na dodatkowe koszty.


Dlatego warto zainwestować odrobinę więcej i kupić sprzęt sprawdzonej marki.

W ofertach znajdziecie ładowarki samochodowe najwyższej jakości, które posiadają wszystkie niezbędne certyfikaty i systemy zabezpieczające i na takie w pierwszej kolejności warto zwrócić uwagę.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here