7 powodów, dla których warto mieć stronę na WordPress

0
1590
7 powodów, dla których warto mieć stronę na Wordpress

WordPress od lat pozostaje zdecydowanie najpopularniejszym systemem CMS na świecie. Według danych W3Techs już ponad 30 proc. wszystkich stron internetowych na świecie korzysta z WP. Biorąc jednak pod uwagę wyłącznie strony działające z systemem CMS, okazuje się, że ma on ponad 60 proc. udziału. Z czego wynika taka popularność WordPress?

Dlaczego warto postawić na WordPress?

Pierwsze wydanie WP pojawiło się już w 2003 roku. Z założenia system ten miał być wykorzystywany do prowadzenia blogów. Z czasem okazało się jednak, że dzięki odpowiednim dodatkom CMS ten umożliwia prowadzenie sklepu internetowego, portalu, forum czy katalogu stron WWW. Co zdecydowało o tak ogromnym sukcesie WordPress? Jaki hosting wybrać pod tego CMS-a?

  1. Prostota obsługi – nawet osoba, która nie ma doświadczenia w prowadzeniu stron i korzystaniu z panelu administracyjnego systemu CMS powinna sobie łatwo poradzić z zarządzaniem WP. A jeśli pojawiają się jakieś wątpliwości, w internecie znajdziemy fora czy grupy tematyczne, na których udzielono odpowiedzi na niemalże każde pytanie związane z tym CMS-em.
  2. Aktualizacje i rozwój – aktualna w dniu pisania tego artykułu wersja WP oznaczona jest numerem 5. Najważniejsze jednak, że system ten jest wciąż aktualizowany, eliminowane są w nim błędy i jest dopasowywany do aktualnych wymagań rynku, czego przykład widzieliśmy w wersji tego CMS-a wydanej w maju 2018 roku, która zawierała udogodnienia związane z RODO.
  3. Tysiące wtyczek – w drugiej połowie lutego 2019 roku w bazie WordPressa znajdowało się ponad 54 tysiące wtyczek. Oczywiście wiele z nich ma podobne działanie. Najważniejsze jest jednak to, że w zasadzie wszystko, co nam przyjdzie na myśl, możemy wykonać z pomocą wtyczek – zazwyczaj darmowych. Nawet jeśli taka wtyczka nie jest dostępna, to można zlecić jej przygotowanie programiście. Popularność WP sprawiła, że wielu programistów specjalizuje się właśnie w tym systemie.
  4. Prosta instalacja i strona bez kosztów – WordPress to nie tylko darmowe wtyczki, darmowy system, ale również setki darmowych szablonów, które pozwalają dopasować stronę WWW do własnych potrzeb. Co więcej, do założenia serwisu WWW nie jest potrzebna specjalistyczna wiedza – na wielu hostingach skrypt ten można zainstalować dosłownie kilkoma kliknięciami myszy z wykorzystaniem autoinstalatora.
  5. Dedykowane hostingi – WordPress doczekał się hostingów przeznaczonych pod ten CMS, na których można zainstalować wyłącznie stronę działającą na tym skrypcie. Hosting WordPress ma w swojej ofercie m.in. AZ.pl. Co zapewnia serwer dopasowany do WP? Dyski SSD, dostęp do konsoli WP-CLI czy opcję automatycznej instalacji tego systemu.
  6. Doskonałe wsparcie w sieci – ten CMS doczekał się wielu for, grup tematycznych i serwisów poświęconych rozwiązywaniu związanych z nim problemów. Zatem zdecydowaną większość najczęściej pojawiających się kłopotów z WP można rozwiązać, bazując właśnie na materiałach, które są dostępne w sieci za darmo.
  7. Wielu specjalistów – w sieci znajdziesz wiele skryptów, w przypadku których bardzo trudno znaleźć specjalistę łatwo radzącego sobie z rozwiązaniem problemów czy stworzeniem nowego rozwiązania. Tymczasem w przypadku WordPressa możesz przebierać w ofertach, gdyż zdecydowana większość firm, które zajmują się tworzeniem stron WWW, doskonale zna również tego CMS-a.

WordPress – nie bez wad!

Powyżej wyliczyliśmy wiele plusów wynikających z korzystania z systemu WordPress, ale ma on również minusy. Jego ogromna popularność powoduje również, że system ten jest celem ataków hakerów. Wielu użytkowników narzeka również, że w sytuacji, kiedy ich WP korzysta z wielu dodatków, pojawiają się problemy ze zbyt dużym obciążeniem serwera, ale to już kwestia dopasowania odpowiedniej usługi hostingowej.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here