Top 10 filmów na sobotni wieczór

0
988
Top 10 filmów na sobotni wieczór

Cały tydzień pracowałaś w pocie czoła i chcesz się wreszcie rozluźnić? Mamy dla Ciebie dobry plan: telewizja, dobre jedzenie i lampka dobrego wina. Przygotowaliśmy listę 10 filmów idealnych na leniwy sobotni wieczór – oto one!

1. Nietykalni

Spotkanie niepełnosprawnego paryskiego arystokraty z niepokornym mieszkańcem biednego przedmieścia będzie miało zaskakujące konsekwencje zarówno dla jednego, jak i drugiego z nich… Pełna inteligentnych gagów francuska komedia, która skutecznie poprawia humor.

2. Za jakie grzechy, dobry Boże?!

Claudie i Marie mają już trzech zięciów – Żyda, Araba i Chińczyka. Z kim zwiąże się ich najmłodsza córka i co z tego wyniknie? Kolejna świetna francuska produkcja komediowa, którą – z uwagi na duże zainteresowanie widzów – często powtarza polska telewizja.

3. Bohemian Rhapsody

Obsypana nagrodami filmowa opowieść o życiu i twórczości jednego z najbardziej popularnych muzyków w historii – ekscentrycznego lidera grupy Queen, Freddie’go Mercury’ego. Ponad dwie godziny świetnej zabawy w rytmie największych hitów Queen!

4. O północy w Paryżu

Jeśli podróże w czasie, to tylko do belle epoque! Pobyt w Paryżu uświadomi Gilowi i Inez, że w ich związku nie wszystko działa tak, jak powinno… Inteligentna komedia Woody’ego Allena ze świetną obsadą – grają m.in. Owen Wilson i Marion Cotillard.

5. Interstellar

Istnienie ludzkości po katastrofalnych zmianach klimatycznych jest zagrożone. Grupa naukowców odkrywa jednak tunel czasoprzestrzenny, dzięki któremu możliwe okazuje się przezwyciężenie tego kryzysu… Doskonała role Matthew McConaugheya i Anne Hathaway.

6. Deadpool

Czy wszyscy superbohaterowie są śmiertelnie poważni i bez wahania rzucają wszystko, by ratować świat? Cóż… Deadpool to ironiczna autoparodia uniwersum Marvela, w której nie brak inteligentnych, prześmiesznych odwołań do innych filmów tej franczyzy.

7. Dyktator

Telewizja publiczna rzadko pokazuje pozycje tak kontrowersyjne jak bezkompromisowe komedie Sashy Baron Cohena. „Dyktatora” można jednak znaleźć w ofercie telewizji na żądanie i… cóż, naprawdę warto. Ta niepoprawna politycznie parodia wszystkiego i wszystkich rozbawi Cię do łez.

8. Pewnego razu w Hollywood

Prawdziwa historia Sharon Tate zakończyła się tragicznie. W wersji zaproponowanej przez Quentina Tarantino przyjmuje ona jednak dość nieoczekiwany obrót… Dobrą zabawę gwarantuje niezrównany duet Leonardo DiCaprio i Brad Pitt.

9. Matrix

To klasyk i pozycja, która zapoczątkowała prawdziwą rewolucję w kinie science-fiction. Przede wszystkim jednak – fascynująca i intrygująca historia hakera Neo, który przypadkowo odkrywa, że świat, w którym żyje, nie jest taki, jak mogłoby się wydawać…

10. Frances Ha

Krótki, czarno-biały film, w którym… niewiele się dzieje. A jednocześnie, w trakcie seansu, widza ogarnia nieprzemożna ochota, by uściskać główną bohaterkę, tytułową Frances, i przybić z nią piątkę. Pozytywne w swoim wyrazie studium zagubienia typowego millenialsa.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here