Jak najprościej stworzyć animacje do social media

0
1129
animacje
fot: pixabay.com

Social media w ostatnim czasie rozwijają  się ze zdwojoną siłą. To potężne narzędzie marketingowe, z którego korzystają niemal wszystkie firmy. Skąd taka popularność social media w działaniach marketingowych marek? Ich główną zaletą jest to, ze opierają się na bezpośrednim kontakcie, niemal w czasie rzeczywistym.

Zobacz też: http://sekundaminuta.pl/jak-zrobic-animacje

Rola social media

Dzięki Facebookowi czy Instagramowi marki mogą być w stałym kontakcie ze swoimi odbiorcami i co najważniejsze lepiej ich poznać. To pozwala lepiej przygotować produkt czy usługę i znaleźć odpowiednie środki perswazyjne, aby przekonać do ich zakupu większe rzesze ludzi. 

Wbrew pozorom nie jest to jednak łatwy kanał dotarcia do klientów. Konkurencja jest ogromna i też nie śpi, tylko czuwa, podejmuje nowe kroki, by zwiększyć swoją sprzedaż. MArketingowcy od social media nie maja łatwego zadania, również jeśli weźmiemy pod uwagę zmieniające się preferencje algorytmów Facebooka, który stale zmienia kryteria, na podstawie których jednych premiuje większymi zasięgami, innym z kolei je obcina. Nawet bardzo merytoryczny, wartościowy post, czy też zabawny, angażujący mem może nie dotrzeć do dużej grupy odbiorców, jeśli nie uwzględnisz w swoim działaniu strategii w oparciu o premiowane taktyki.

Animacje w social media

W ostatnich tygodniach zauważalnie rosna zasięgi postów zawierających animacje. Nic dziwnego – żyjemy w kulturze obrazkowej. Ten trend widoczny jest również w web designie. Na pewno coraz częściej natrafiasz na strony z ruchomymi ilustracjami. Niektóre są naprawdę wciągające! W przypadku stron internetowych istnieje niebezpieczeństwo, że animacja będzie tak absorbująca, że skutecznie odwiedzie użytkownika od realizacji swojego celu, na przykład dokonania zakupu. W przypadku social media jest inaczej – animacje przyciągną uwagę użytkowników, wyróżniając się na tle innych „nieruchomych” postów.

Najpiękniejsze jest to, że taka animację możesz stworzyć w kilku minut, dzięki bezpłatnym programom. Wybierasz w nich szablon animacji, który następnie dostosowujesz do swoich preferencji, brandingu – podmieniasz kolory, font, napis, zdjęcie i gotowe. Jednym z takich programów jest Crello. Proste animacje zrobisz tez w programie Canva w zakładce „Naklejki”. 

Przeczytaj też: http://www.elektro-net.pl/zmiana-orientacji-ekranu/

 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here