Tanie komputery – dlaczego warto?

0
5172
Tanie komputery - dlaczego warto?

Czy użytkownicy komputerów stacjonarnych to już rzadkość? Rzeczywiście, może się wydawać, że prawie nikt nie korzysta już z urządzeń inne niż te przenośne. Takich, które z łatwością spakujemy do plecaka czy torby podróżnej. Nie jest to jednak prawda. Korzystanie z tak zwanych pecetów, niesie za sobą wiele zalet, które są dostrzegalne właśnie przez osoby profesjonalnie zajmujące się technologiami i codzienną pracą z komputerem. Co ciekawe, na rynku można dostać tanie komputery i cieszyć się ich ogromną wydajnością oraz wygodą przez lata. Warto więc przemyśleć swój tryb pracy i potrzeb, dostosować sprzęt do codziennych zadań i…zdrowia. Jakie zalety niesie ze sobą praca na komputerze stacjonarnym? Dlaczego tanie komputery są tanie i czy naprawdę działają tak jak chcielibyśmy, aby działały?

KOMPUTERY STACJONARNE – CZY TO MA SENS?

Oczywiście, że ma. Gdybyśmy przeanalizowali czas pracy z obojętnie jakim komputerem u większości ludzi na świecie, okazałoby się, że spędzają przy nim regularnie po kilka godzin, co w perspektywie lat niesie za sobą różne konsekwencje – również zdrowotne. Praca z komputerem jest pracą bezpieczniejszą dla zdrowia – ekran na wysokości wzroku zapewnia dobrą postawę ciała, a oddzielona klawiatura, dobrą postawę rąk. Chyba każdy zna długo utrzymujący się ból dłoni czy przedramion po kilkugodzinnym pisaniu na klawiaturze wmontowanej w netbooka. Jeszcze inną ważną kwestią jest po prostu troska o wzrok – monitor jest zazwyczaj w dalekiej odległości od oczu, dzięki czemu ryzyko przedwczesnego noszenia okularów zdecydowanie maleje. Praca przy komputerze stacjonarnym to po prostu niższe zagrożenie szybkiego doświadczenia bólu i zwyrodnień ciała. Ale zalet jest jeszcze całe mnóstwo. Pojawiające się problemy z działaniem komputera, można rozwiązać przez rozbiórkę i wymianę pojedynczych części, co nie zawsze jest możliwe w przypadku np. laptopów. Komputery to też większa ilość gniazd i większa wydajność, choć powszechnie wydaje nam się, że z wydajnością jest zupełnie odwrotnie.

TANIE KOMPUTERY – KIEDY I DLACZEGO?

Rozwój technologiczny zapewnia dostęp do wielu nowoczesnych, mobilnych, lekkich i małych laptopów, gwarantujących poprawę komfortu pracy. Producenci prześcigają się w tworzeniu zarówno warstwy wizualnej, jak i technicznej – to właśnie z tego powodu komputery stacjonarne mają pod względem cenowym bardzo wysoką pozycję na rynku. Tanie komputery są tanie, ponieważ wiążą się z ograniczeniami – ważą więcej i uniemożliwiają swobodne przemieszczanie się. To co dla jednych jest minusem, dla innych może jednak zamienić się w wielki plus, dlatego rozpoznanie i zrozumienie swoich potrzeb jest kluczową sprawą. Jeśli codzienna praca z komputerem, to praca w jednym miejscu (domu lub biurze), skorzystanie z opcji zakupu komputera stacjonarnego będzie doskonałą inwestycją. Nie tylko korzystnie wpłynie na pracę samą w sobie czy wspomniane zdrowie, ale przede wszystkim skorzysta na tym portfel – za kilkaset złotych można dzisiaj dostać komputery dobrze działające, wydajne, bogate w podzespoły, wysoką pamięć RAM, nowoczesne procesory i wysokiej jakości kartę dźwiękową (nie tak często pojawiającą się w przypadku przenośnych modeli). Nie zawsze zdajemy sobie też sprawę z tego, że Blueetooth czy WiFi to funkcje, które zasilają również komputery stacjonarne. Tanie komputery to też tanie naprawy – w przypadku, jeśli jakaś część ulegnie zepsuciu, koszty poniesione z naprawą lub wymianą danej części na inną (w tym także używaną) nie są duże. Co ciekawe – praca ludzi, która opiera się na tworzeniu projektów (np. ubrań!), filmów czy zdjęć, powinna być wsparta dużym ekranem, a więc właśnie tym, który jest dostępny w wyposażeniu stacjonarnym. Profesjonalne podejście do przerabiania fotografii, wykonywania montażu, składania czasopism czy projektowania kolekcji odzieżowych wiąże się z decyzją o takim komputerze. Nawet jeśli dopiero zaczynamy przygodę z branżą kreatywną, użycie właściwego peceta to podstawa.

komis komputerowy

NAJLEPSZE MIEJSCA DO ZAKUPU TANIEGO KOMPUTERA

Stacjonarne komputery najlepiej kupić w stacjonarnych sklepach, jednak wcześniejszy research na portalach i sklepach internetowych pomoże nam się do tego przygotować. Tanie komputery nie oznaczają „komputery używane„, dlatego idąc do sklepu, spotkamy się z pewnością z bogatym asortymentem. Nie byłoby tego w przypadku używanych komputerów lub potrzebnych do nich używanych części – za takimi warto rozejrzeć się na portalu aukcyjnym. Zakupy w specjalistycznym sklepie będą natomiast najlepszym miejscem na znalezienie idealnego, dopasowanego do siebie sprzętu. To też okazja na fachową rozmowę ze sprzedawcą, dokładne zapoznanie się z ofertą i otrzymanie gwarancji. Można też bezpiecznie i wygodnie poprosić o bezpłatną dostawę do domu lub biura, co dzieje się już w ramach obsługi klienta dużej ilości sieciówek i sklepów z elektroniką.

PODSUMOWUJĄC…

Chociaż popularność przenośnych modeli, nowe trendy i szybko rozprzestrzeniająca się moda spycha tradycyjne komputery na margines, dobra analiza, logika i orientacja w świecie technologii prowadzi w zupełnie innym kierunku. Wiedzą o tym przedsiębiorcy, freelancerzy, rodzice wychowujący dorastające dzieci, ortopedzi i znakomici pasjonaci gier, grafiki czy filmów. Ta różnorodna, pozornie niespójna grupa, inwestując w tanie komputery, inwestuje tak naprawdę w wysoką jakość pracy, doskonały efekt i zdrową, bezpieczną przyszłość. Niewykluczone, że to właśnie tanie komputery stacjonarne zdominują niedługo pracę większości ludzi i dotrą do świadomości wielu użytkowników. Decyzję o oszczędności i podniesieniu komfortu pracy można podjąć zdecydowanie wcześniej, jeśli rzeczywisty tryb pracy nie wymaga tak naprawdę podążania za najnowszymi, drogimi i mobilnymi komputerami.

Tani komputer to bardzo często dobre wyjście dla osób, które chcą nabyć nowoczesny sprzęt komputerowy za nieduże pieniądze. Więcej na ten temat przeczytasz na tej stronie.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here