Tani smartfon

0
945
Tani smartfon

Zacznijmy od tego, czy naprawdę jest Ci potrzebny na dzień dzisiejszy nowy smartfon? Większość osób nie kupuje go z realnej potrzeby, ale chęci zaszpanowania wśród znajomych. Takie przekonanie bywa bardzo błędne i może doprowadzić do niepotrzebnych wydatków. Pal licho, jeżeli za takiego smartfona zapłacisz gotówką, ale zakup na raty? Ja wiem, że dostępność kredytów w dzisiejszych czasach jest bardzo łatwa, ale to wcale nie oznacza, że mamy z tego korzystać.

Warto jest przed samą wymianą danego smartfona zastanowić się dwa razy czy faktycznie nowy zakup jest nam potrzebny

Tani smartfonMiejmy z tyłu głowy, że świat jest w fazie spowolnienia gospodarczego. Co to oznacza w praktyce? To, że za jakiś czas banki centralne w przypadku Polski Rada Polityki Pieniężnej może podnieść stopy procentowe z 1,5 na wiele wyższe np. 6%. To oznacza w praktyce, że wszyscy ci, którzy posiadają, kredyty będą musieli płacić większe raty. Jeżeli kredyt wynosi 100 zł — da się to jeszcze jakoś przeżyć, ale co mają powiedzieć osoby, które wezmą kredyt na smartfona, który jest wart trzy tysiące złotych? Tylko po to, aby go mieć? Jaki to ma sens? Ano właśnie. Jeśli mimo wszystko jesteś zdecydowany na zakup smartfona, to zachęcam do przeszukania internetu i znalezienia jak najlepszej oferty.

Tani smartfon można złapać na wszelkiego rodzaju wyprzedażach

Dobrym pomysłem jest także zakup smartfona, który jest niższy o jeden model. Tak warto, jest robić w przypadku sprzętu z jabłuszkiem. Wszyscy rzucają się na nowości sprzedając stare smartfony, a my możemy na tym tylko zyskać, jeśli nie mamy parcia, aby posiadać najnowszy model, jaki jest dostępny. Z mojej perspektywy, jeżeli idzie o sprzęt elektroniczny lepiej jest zakupić smartfon nowy, ale jak wspomniałam wcześniej — jeden lub dwa modele niżej.

Kupowanie używanego sprzętu elektronicznego jest jak rozbrajanie bomby, która została ukryta w walizce. Nie wiesz do końca co tak naprawdę, kupujesz a sam sprzedający, nie jest w stanie Ci zagwarantować, jaki faktyczny jest stan danego sprzętu. Możesz mieć pecha i po tygodniu użytkowania telefonu, będziesz musiał go naprawić lub w gorszym wypadku zmienić a, możesz też mieć szczęście. Na sam koniec. Dbaj o własne pieniądze i wydawaj je w mądry i przemyślany sposób, gdyż zbliża się kryzys i kto wie, jaki on będzie miał przebieg.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułJaki smartfon?
Następny artykułSmartfon CAT

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here