Szkło hartowane jak założyć

0
2079
Szkło hartowane jak założyć

Zaawansowane technologicznie smartfony są coraz droższe. Nie dziwi więc fakt, że ich użytkownicy szukają nowych sposobów na ich ochronę przed różnego rodzaju zagrożeniami, głównie mechanicznymi. Upadek telefonu może sprawić trwałe uszkodzenie delikatnego wyświetlacza i drogą wymianę lub całkowity przepadek telefonu. Jak się przed tym uchronić? Jest wiele metod i sposobów od grubych pokrowców po wykupienie ubezpieczenia od uszkodzenia telefonu. Innym popularnym sposobem jest szkło hartowane. Chroni ono smartfon przed różnego rodzaju uszkodzeniami mechanicznymi. Jest bardzo skuteczne. Niektórym jednak problem może sprawić samo założenie szkła na telefon. Nieco różni się to od nałożenia zwykłej folii ochronnej. Wpisując w Google hasło „szkło hartowane jak założyć” otrzymamy mnóstwo poradników tekstowych i video. My postaramy się w kilku prostych zdaniach wytłumaczyć ten prosty, choć na pierwszy rzut oka skomplikowany proces.

Szkło hartowane jak założyć – Kilka podstawowych zasad

Podstawową zasadą przy instalacji tego typu sprzętu jest czystość. Czysty musi być nie tylko sam smartfon i szkło. Warto zadbać o porządek na miejscu pracy. Dokładnie wyczyścić biurko lub stół oraz umyć ręce. Po przygotowaniu kartonu ze szkłem oraz jego otworzeniu z pewnością zauważycie w środku dwie ściereczki: mokrą i suchą. Są one niezbędne do prawidłowego założenia szkła na ekran smartfona.

Ekran smartfona dokładnie czyścimy za pomocą mokrej ściereczki. Usuwamy w ten sposób wszelkie drobiny kurzu oraz tłuste odciski palców. Jest to bardzo ważne, ponieważ pozostawiając na ekranie jakiekolwiek brudne ślady narażamy się na to, że szkło nie będzie należycie ochraniać telefonu lub po prostu odpadnie. Po przetarciu ekranu smartfona mokrą ściereczkę powtarzamy to samo używając suchej szmatki dołączonej do zestawu.

Mając tak przygotowany ekran możemy już przejść do kolejnego etapu. Od szkła hartowanego delikatnie odklejamy folie ochronną pilnując przy tym by nie dotykać wewnętrznej części szkła. Szkło hartowane dopasowujemy do ekranu telefonu. Będzie to prostsze dzięki otworom funkcyjnym na kamerę, głośnik i mikrofon. Gdy szkło jest idealnie położone dociskamy je lekko lecz zdecydowanie kciukiem na samym środku. Dzięki temu równomiernie powinno się ono przykleić do ekranu smartfona. Następnie za pomocą suchej ściereczki dołączonej do zestawu delikatnie przecieramy szkło jednocześnie dociskając je w każdym miejscu do powierzchni telefonu.

To w zasadzie koniec. Jeśli byliśmy odpowiednio ostrożni i dokładnie wyczyściliśmy telefon szkło powinno się mocno trzymać i chronić nasz smartfon przed upadkiem i innymi uszkodzeniami mechanicznymi. Tak zabezpieczony telefon będzie nam służył przez długie lata. Jakość samego szkła sprawi, że będzie ono właściwie niezauważalne a kolory będą takie same jak w przypadku telefonu bez dodatkowej ochrony.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here