Smartfon Xiaomi

0
1100
Smartfon Xiaomi

Wybór nowego telefonu traktowany jest przez wielu z nas za coś prostego i błahego, dlatego nie przykładamy się zbytnio do tej decyzji zakupowej. Jest to jednak ogromny błąd, który skutkuje potem tym, że kupujemy smartfony drogie, których specyfikacja jest całkowicie nieadekwatna do ich ceny.

Wysokie ceny smartfonów

Na co składa się tak niekorzystna cena? Czasami dopłacamy wiele setek złotych za samo logo czy nazwę firmy. Jednak o wiele częściej po prostu jesteśmy w pewien sposób oszukiwani przez prywatnych przedsiębiorców, którzy wystawiają telefony komórkowe na znanych serwisach aukcyjnych i celowo zawyżają ich cenę względem normalnych sklepów, bazując na niewiedzy i braku czasu klientów szukających nowego telefonu. Często ceny nowych telefonów ustawiane przez sprytnych sprzedawców, potrafią być wyższe względem innych sklepów nawet o 20 czy 30 procent.

Drogi nie znaczy lepszy

Smartfon XiaomiDlaczego tak się dzieje? Jest tak z prostego powodu: sytuacja ta ma od wielu lat nadal miejsce, ponieważ my klienci, nadal dajemy się na to nabierać. Niestety to, że ludzie mają słabą wiedzę rynkową na temat smartfonów oraz (w przypadku większości klientów) bardzo mało czasu, jest faktem. Sprzedawcy telefonów znają ten fakt i sprawnie go wykorzystują zawyżając ceny oferowanych produktów. Ciężko jest nawet mieć do nich z tego powodu jakieś zastrzeżenia – w końcu prowadzenie własnego biznesu polega właśnie na maksymalizacji swoich przychodów wykorzystując do tego wszystkie legalne narzędzia i mechanizmy. A zawyżanie w ten sposób cen jest bez wątpienia legalną metodą działania.

Smartfon Xiaomi

W takim razie jaki telefon wybrać? Jaka marka posiada smartfony o najlepszym stosunku jakości do ceny? Pierwszą myślą, która przyjdzie do głowy wielu klientom to bez wątpienia smartfon Xiaomi. Jest to myśl jak najbardziej uzasadniona. Chiński producent telefonów i elektroniki pokazał w ciągu ostatnich lat, że potrafi robić bardzo dobrze wykonane telefony, które posiadają mocną specyfikację i jednocześnie ich cena nie przyprawia człowieka o zawrót głowy.

Jest jednak jeszcze wiele innych równie dobrych marek. Warto tu wymienić między innymi pozostałych dużych chińskich producentów smartfonów takich jak Lenovo czy Meizu. Południowokoreańskie LG też posiada w swoim portfolio dużo telefonów, które nie kosztują dużo, a posiadają dobrą specyfikację i wykonanie.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułSmartfon Samsung
Następny artykułSmartfon Huawei

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here