Smartfon Sony

0
1100
Smartfon Sony

Kiedy w 2013 roku Sony Xperia Z1 debiutował na rynku był jednym z ciekawszych flagowych modeli smartfonów na rynku. Przez ostatnie kilka lat telefony tej marki stały się nieco zapomniane pod naporem konkurencji marek takich jak Xiaomi, Huawei, Apple czy Samsung. Czy w 2020 roku smartfon Sony jest sprzętem, po który warto sięgnąć?

Ceny

Jeśli chodzi o ceny, to marka ta nie odbiega szczególnie mocno od konkurencji, ani w kategorii flagowych smartfonów, ani tych nieco bardziej budżetowych. Z jednej strony to plus, ponieważ konsument ma możliwość wybrania czegoś w wybranej kategorii cenowej. Z drugiej, jak mówi popularny slogan – jeśli nie widać różnicy, to może nie warto przepłacać?

Aparat fotograficzny

Na pewno warto zwrócić uwagę na aparat, który posiadany przez nas telefon ma mieć. Jak wiele osób wie, Sony jest producentem matryc dla części telefonów konkurencji. Zdaniem niektórych ekspertów, firma nie jest jednocześnie w stanie zapewnić odpowiednich jakościowo elementów do własnych smartfonów, przez co przegrywają one czasem w porównaniach z konkurencją.

Wygląd

Smartfon SonyInną kwestią jest wygląd telefonu. To oczywiście jest mocno indywidualna sprawa, jednak dla wielu osób telefony Sony są znacznie bardziej „eleganckie” i „klasyczne” od produktów konkurencji. To co dla wielu zaletą, dla części konsumentów może być sporą wadą – trudniej wyróżnić się tego typu sprzętem w grupie znajomych, zwłaszcza będąc nastolatkiem.

Możliwości

Jeśli chodzi o możliwości sprzętowe, to same smartfony Sony nie wyróżniają się szczególnie na tle konkurencji. To jest jednak niestety choroba współczesnej elektroniki – sprzęty w podobnej kategorii cenowej są dla typowego konsumenta, który nie jest fanem marki, właściwie nie do odróżnienia. Oczywiście kupując flagowy model mamy właściwie pewność, że aplikacje będą działać płynnie i raczej nie zauważymy spadków płynności działania przez rok czy dwa.

Smartfon Sony

Smartfony Sony trafiają do rąk konsumenta z zainstalowanym systemem Android oraz kilkoma aplikacjami od Sony. To również branżowy standard – każdy producent dodaje kilka swoich aplikacji do produkowanego przez siebie telefonu.
Podsumowując, w 2020 roku trudno jednoznacznie odradzać smartfony Sony. Nie odbiegają one bowiem od sprzętu oferowanego przez konkurencję. Z drugiej strony jednak, nie jest to również powód, żeby komukolwiek je szczególnie polecić…

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułSmartfon Lenovo
Następny artykułSmartfon Nokia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here