Smartfon do 500 zł

0
1362
Smartfon do 500 zł

Jeśli zastanawiasz się jaki smartfon do 500 zł warto kupić, to świetnie trafiłeś. W tym artykule postaramy się przedstawić kilka najlepszych propozycji w różnych zakresach cenowych zaczynając od 300 zł a kończąc na kwocie 1000 zł. Na koniec wypowiemy się także na temat zasadności zakupu używanych telefonów komórkowych. Zapraszamy do lektury artykułu.

Smartfon do 300 zł

Smartfon do 300 złSmartfony za 300 zł nie są zbyt zaawansowane technologicznie jeśli będziemy patrzeć przez pryzmat aktualnych nowinek na rynku. Jednak jeszcze kilka lat temu były to prawdziwe cuda techniki zachwycające każdego użytkownika telefonów. Jednak postęp technologiczny jest nieunikniony i to co jeszcze niebawem zachwycało dziś jest tylko zwykłym telefonem służącym do dzwonienia. Większość nowych aplikacji będzie miało problemy z płynnym działaniem na takim smartfonach a niektóre nawet w ogóle nie będą działać. Jeśli jednak nie wymagamy od smartfonów zbyt wiele to wybór telefonu za kwotę maksymalnie trzystu złotową będzie dobrym wyborem. Opcją jest także zakup telefonu używanego. Wtedy staniemy się posiadaczami sprzętu o nieco wyższych parametrach, jednakże będzie on już naznaczony zębem czasu. Nie każdemu może to odpowiadać.

Smartfon do 400 zł

Podnosząc pułap cenowy o 100 zł w górę wcale nie poszerzymy zbytnio naszych możliwości. Można powiedzieć, że oba te progi, 300 i 400 zł, są dość podobne jeśli chodzi o wybór telefonu. Nadal będą to te same marki telefonów o zbliżonych parametrach jak w przypadku zakupu za 300 zł. Oznacza to, że powinniśmy się rozglądać za telefonami marki Alcatel czy TP-Link, ewentualnie niższe modele znanych marek. Nie oznacza to oczywiście, że telefony te są złe. Nie są po prostu przystosowane do obsługiwania najnowszych aplikacji w dużej liczbie. Znacznie ucierpi na tym płynność telefonu. Oczywiście, tak samo jak w poprzednim przypadku, możemy rozważyć zakup telefonu używanego. Wtedy mamy nieco większe pole manewru i możemy znaleźć na prawdę dobrą okazję.

Smartfon do 500 zł

Zwiększając nasz budżet o kolejne 100 zł zyskujemy już nieco większe możliwości w wyborze odpowiedniego dla siebie telefonu. W tej cenie znajdziemy już niektóre modele bardziej znanych marek takich jak Xiaomi czy Huawei. Mowa tu o całkiem udanych telefonach czyli Xiaomi Redmi A6 czy też Huawei P9 Lite mini. Telefony w tej klasie cenowej posiadają już całkiem niezłe parametry techniczne i pozwalają na całkiem płynną pracę z aplikacjami. Choć wiadomo, że do czasu. Jeśli przesadzimy z ilością dodatków i rozszerzeń w telefonie to może on znacznie zwolnić. W tej cenie znajdziemy już także całkiem dobre wbudowane aparaty fotograficzne. Podobnie jak w poprzednich przypadkach nasze możliwości znacznie się powiększa jeśli zdecydujemy się na zakup telefonu używanego. W tej cenie bez problemu kupimy całkiem dobry model Samsunga czy Xiaomi.

Smartfon do 1000 zł

Smartfon do 1000 złJeśli nasz budżet zwiększymy jeszcze dwukrotnie do maksymalnej kwoty 1000 zł na zakup smartfona to znacznie rozszerzy nam się spectrum nowych modeli do wyboru. W tej cenie najważniejsi producenci oferują już nam 4GB pamięci RAM oraz kilkurdzeniowe procesory o dużej mocy. Aparaty fotograficzne pozwalają na wykonywanie zdjęć i filmów w wysokiej jakości. A wyświetlanie ich w jakości FullHD na ekranie smartfonów to również już standard w tej klasie cenowej. Warto tu zainteresować się smartfonami takich producentów jak Asus, Motorola, Huawei, Xiaomi czy Honor. W każdym większym sklepie znajdziemy kilak modeli w tej cenie. Ewentualnie możemy się pokusić o zakupy w internecie. Tutaj ceny mogą być jeszcze niższe niż w tradycyjnych sklepach z elektroniką.

Czy warto kupić używany telefon?

Zakup używanego telefonu warto rozważyć wtedy gdy nie posiadamy wystarczającej ilości gotówki a chcemy nabyć telefon o dosyć dobrych parametrach technicznych. Wtedy nawet za 300 zł możemy kupić telefon, który dość dobrze będzie sobie radził z działaniem kilku aplikacji w tle. Oczywiście zachowując wciąż wszystkie proporcje, ponieważ wszyscy doskonale wiemy, że najnowsze aplikacje projektowane są tak, aby bezproblemowo działać głównie z najnowszym sprzętem. Mimo wszystko dostępność dobrych technicznie telefonów w przypadku podnoszenia progu cenowego o kolejne 100 i więcej złotych rośnie znacznie bardziej niż w przypadku nowych modeli. Kilkuletni używany telefon może być już kilkadziesiąt procent tańszy niż wtedy, gdy był on nowością na rynku. Używane telefony bez problemu znajdziemy na serwisach ogłoszeniowych oraz aukcyjnych. Są one często wystawiane bez ceny minimalnej. Uważajmy jednak aby nie naciąć się na oszustów. Dokładniej sprawdzajmy oferty z których korzystamy.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here