Smartfon do 400 zł

0
1622
Smartfon do 400 zł

Telefony komórkowe są powszechnie obecne w naszych domach. Niektórzy z nas posiadają nawet kilka różnych modeli. Jeśli jednak decydujemy się na zakup kolejnego telefonu to nie zawsze wiemy jaki model wybrać. Zazwyczaj decydującym kryterium jest po prostu cena. To, ile pieniędzy możemy przeznaczyć na zakup nowego telefonu determinuje konkretny model, który wybierzemy. Wszystkie bowiem telefony z danej półki cenowej charakteryzuje podobny układ parametrów technicznych. Przyjrzyjmy się więc telefonom z różnych pułapów cenowych i sprawdźmy co producenci mogą nam zaoferować. W artykule sprawdzimy jaki jest najlepszy telefon za 300 zł, smartfon do 400 zł oraz do 500 i 1000 zł.

Smartfon do 300 zł

Smartfon do 300 złDziś może wydaje się to śmieszne, lecz parametry telefonów, które dzisiaj kosztują maksymalnie 300 zł jeszcze kilka lat temu były prawdziwym szczytem techniki. Postęp technologiczny sprawił jednak, że pojawiły się jeszcze szybsze procesory, większe ekrany i pojemniejsze kości pamięci. Dzięki temu telefony znacznie potaniały i dziś za cenę 300 zł możemy mieć całkiem znośny telefon służący do podstawowych funkcji takich jak wykonywanie połączeń, wysyłanie SMS-ów czy codzienne korzystanie z internetu. Na uwagę zasługują tu na przykład modele takich firm jak myPhone, Alcatel, Manta czy Doogee. Mowa tu oczywiście o nowych smartfonach. Nie ma jednak przeszkód aby w tej cenie kupić całkiem dobry używany telefon. Może to być starszy z modeli Samsunga, LG cyz Sony XPeria. Nawet starsze telefony marki Apple powoli osiągają już ten pułap cenowy. Jest więc w czym wybierać.

Smartfon do 400 zł

Szukając telefonu w cenie do 400 zł wcale nie zwiększa nam się zbytnio pole manewru. Wszak to tylko 100 zł różnicy. Nadal musimy się nastawiać na raczej mało znane marki jeśli pragniemy zakupić telefon nowy i nieużywany. Mogą to być produkty firm Meizu czy TP-Link lub Alcatel. Choć w tej cenie pojawiają się już także słabsze modele bardziej znanych producentów. I tak na półkach znajdziemy niektóre modele od popularnej marki Xiaomi czy też od Motoroli. W telefonach w tej klasie cenowej możemy się spodziewać niewielkiej ilości pamięci RAM, średniego aparatu fotograficznego i niezbyt wydajnego procesora. Niemniej wystarczy to do pracy z popularnymi aplikacjami. Jeśli chodzi o propozycje używanych telefonów to w tym przypadku mamy już nieco większe pole manewru i możemy wybierać spośród chociażby kilku starszych modeli Samsunga.

Smartfon do 500 zł

Zwiększając nasz budżet o kolejne 100 zł zyskujemy nieco większe pole manewru odnośnie wyboru odpowiedniego dla siebie smartfona. W tej cenie możemy już szukać telefonów z możliwością zainstalowania dwóch kart SIM o ile ktoś tego potrzebuje, czy też systemem LTE. Możliwe są również telefony z ekranem wyświetlającym obraz w jakości HD lub nawet przy odrobinie szczęścia Full HD. Podobnie jak przy poprzednim progu cenowym nadal nie powinniśmy szukać telefonów markowych. To jeszcze nie ta połka cenowa. W cenie do 500 zł powinniśmy się raczej rozglądać za telefonami mniej znanych marek, co oczywiście nie oznacza że gorszych. Alcatel, TP-Link, Meizu czy Ulefone to wcale nie są złe telefony. W tej cenie znajdziemy także niższe modele takich marek jak Honor, Huawei czy Xiaomi. Jeśli chodzi o telefony używane to tutaj wybór robi się już coraz większy. Bez problemu kupimy w tej cenie nie tak całkiem stare modele Samsunga, które posiadają dobre parametry techniczne.

Smartfon do 1000 zł

Smartfon do 1000 zł1000 zł to już solidny budżet na telefon. Smartfony tyle kosztujące posiadają minimum 3 lub 4GB pamięci RAM i nawet ośmiordzeniowe procesory. Wyświetlacze pozwalają na ukazywanie obrazu w jakości FullHD. Również aparaty fotograficzne pozwalają na wykonywanie zdjęć i filmów w wysokiej jakości. Warto rozglądnąć się za modelami firm Huawei, Xiaomi, Asus, Motorola czy Honor. Posiadają one w ofercie ciekawe smartfony w cenie do 1000 zł. Każdy powinien bezproblemowo znaleźć coś dla siebie. Parametry techniczne są właściwie podobne, żaden producent nie stara się tutaj wychodzić przed szereg i oferować dużo lepszy sprzęt niż pozostali.

Używane smartfony

Jeśli chcemy kupić lepszy telefon za niższą cenę to zawsze dobrym wyjściem z sytuacji jest kupno telefonu używanego. Wtedy nawet za 300 zł możemy kupić telefon o całkiem dobrych parametrach technicznych. Pamiętajmy jednak, że kupując używany telefon powinniśmy dokładnie sprawdzić jego stan i historię. Od razu po zakupie warto jest także wymienić baterię na nową, gdyż stara może być już zbyt wyeksploatowana. Używane telefony możemy kupić stacjonarnie w lombardach lub przy użyciu internetu. Serwisy aukcyjne oraz ogłoszeniowe są pełne różnego rodzaju ogłoszeń o sprzedaży telefonów.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here