Smartfon do 300 zł

0
1596
Smartfon do 300 zł

Smartfony to fenomenalny wynalazek ostatnich czasów, który dosłownie ewoluuje z roku na rok. Cały czas do dzisiejszych telefonów komórkowych dodawane są nowe funkcje i ulepszenia. Stają się one potem standardem, a następnie wymyślane są kolejne świeże rozwiązania. Przykładem takich działań jest chociażby zainstalowanie kamerki przedniej do zdjęć typu selfie, który był kiedyś nowością, a dzisiaj całkowitym standardem. Podobnie dzisiaj jest również z czytnikiem linii papilarnych, który instalowany jest nawet w bardzo budżetowych modelach. Wniosek jest taki, że telefony, w pogoni za konkurencją, stają się z roku na rok coraz lepsze i mocniejsze, a nowe funkcje mają w teorii jeszcze bardziej ułatwiać nasze życie. W praktyce jednak nowe telefony mają w sobie mnóstwo rzeczy, których tak naprawdę nie potrzebujemy i używać nie będziemy. Jeśli telefon potrzebny jest nam jest nie do grania, a tylko do dzwonienia, odbierania i wysyłania wiadomości oraz korzystania z internetu, ewentualnie używania rozmaitych aplikacji wystarczy spokojnie kupić smartfon do 300 zł.

Smartfon do 300 zł

Smartfon do 300 złKupno dobrego telefonu za 300 zł kiedyś brzmiałoby jak science fiction, aczkolwiek dzisiaj znajdziemy takowe w ofercie każdego większego dyskontu z elektroniką w Polsce. Zazwyczaj modele takie mają dosyć podstawowe funkcje, które jednak np. w roku 2015 byłyby ponadprzeciętnymi. Zaledwie trzy lata różnicy i zrodzenie się na rynku telefonów wielkiej konkurencji spowodowały, że telefony, za które niegdyś trzeba było zapłacić ponad 1000 zł, dzisiaj znajdziemy w cenie 299,99. Zazwyczaj telefony w tej cenie mają jeden gigabajt pamięci operacyjnej, a także osiem gigabajtów pamięci wbudowanej – jest to więc zestaw dosyć podstawowy, ale wystarczający do codziennego życia, jeżeli nie używamy telefonu do skomplikowanych operacji. Jeżeli chodzi o aparat, w tej cenie liczyć można zazwyczaj na 8 megapikseli, czasami mniej – standardem są aparaty typu selfie z przodu. Co ciekawe jednak w ofertach można znaleźć nawet czasami zestawy 2 gigabajty operacyjnej pamięci oraz 16 gigabajtów pamięci wbudowanej, więc należy być czujnym, a można upolować tanio perełkę.

Telefony używane

Inną opcją na całkiem korzystny zakup smartfona jest rozeznanie się na rynku smartfonów używanych. Ludzie często wymieniają telefony. Kupują nowe dla własnej wygody lub dlatego, że na przykład podpisują umowę na nowy abonament. Dlatego właśnie pozbywają się swoich starych telefonów w atrakcyjnych cenach. Często są to całkiem nowe aparaty w bardzo niskich cenach. Warto rozejrzeć się na serwisach aukcyjnych i ogłoszeniowych, na grupach na Facebooku lub nawet w okolicznych lombardach czy nie ma tam jakiegoś ciekawego telefonu. Kupując używany telefon musimy być jednak bardzo ostrożni. Telefon taki należy przed zakupem dokładnie sprawdzić. Zarówno pod kątem sprawności jak i legalności. Nie chcielibyśmy przecież kupić kradzionego telefonu. Sprawdźmy też dokładnie czy wszystkie mechanizmy są sprawne, czy ekran nie jest zbyt porysowany a klawisze zbytnio wytarte. Warto też od razu zaopatrzyć się w nowa baterię, gdyż obecna może być zbyt mocno wyeksploatowana. Jeśli dobrze poszukamy to możemy natrafić na naprawdę niezły egzemplarz telefonu. Jeśli zakupu dokonujemy przez internet musimy jeszcze dodać do ceny koszty przesyłki. Na portalach ogłoszeniowych uważajmy z zakupem z opcją przedpłaty. Najlepiej w takim wypadku wybrać opcję wysyłki za pobraniem.

Smartfony z dobrym aparatem fotograficznym

Smartfony z dobrym aparatem fotograficznymObecne na rynku smartfony z wyższej półki potrafią bardzo zaawansowane aparaty fotograficzne wyposażone nawet w kilak obiektywów i kilka ciekawych opcji. Dzięki temu możliwe jest wykonywanie zdjęć o niemożliwej niegdyś do osiągnięcia jakości. Można nawet pokusić się o stwierdzenie, że jakość zdjęć nie rożni się zbytnio od tych pochodzących z tańszych aparatów fotograficznych. Rzecz jasna smartfony nie mogą konkurować jakością z aparatami kosztującymi kilka tysięcy złotych z racji ograniczeń konstrukcyjnych. Ale zdjęcia i tak zachwycają swoją jakością. Bez problemu mogą być wyświetlane w domu na ekranach z dużą rozdzielczością. Pamiętajmy jednak o jednej ważnej kwestii. Mianowicie posiadając smartfona z dobrym aparatem fotograficznym powinniśmy się zaopatrzyć w pojemnego powerbanku oraz kartę pamięci SD. Wykonywanie zdjęć pochłania bowiem sporo mocy baterii, a dobre jakościowo zdjęcia i filmy zajmują na prawdę dużo miejsca na karcie SD w telefonie.

Nowoczesne telefony

Nowoczesne telefony mają mnóstwo ciekawych funkcji i nowinek technologicznych. Potrafią jednak przy tym całkiem sporo kosztować. Dlatego jeśli już chcemy się zdecydować koniecznie na nowoczesny smartfon to powinniśmy poszukać telefonu używanego, tak już o tym wyżej wspomnieliśmy. Być może znajdziemy kilkuletni smartfon w niezłym stanie w cenie do 300 zł.

[Głosów:2    Średnia:3.5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here