Smartfon dla seniora

0
1419
Smartfon dla seniora

Smartfony to technologia, która zdecydowanie owładnęła dzisiejszymi czasami. Tego typu urządzenia używane są absolutnie przez każdą grupę wiekową – oczywiście w zdecydowanej większości przez nastolatków i ludzi młodych, ale coraz częściej do nowości przekonywają się zazwyczaj bardziej oporni ludzie starsi. Okazuje się bowiem, że seniorzy, początkowo nieufni, mogą odnaleźć wiele radości na emeryturze, jeżeli odkryją zalety korzystania z nowoczesnych technologii – mogą korzystać z Internetu, znajdować interesujące ich treści, a także po prostu poznawać świat, jaki do tej pory był im nieznany.

Smartfon dla seniora – Charakterystyka

Smartfon dla seniora - CharakterystykaSeniorzy jednak rzadko potrzebują telefonów o najwyższych możliwych parametrach i specyfikacjach – nie są one im po prostu potrzebne. Nie ma sensu najczęściej kupować im w prezencie lub doradzać nabycie najwyższej jakości smartfonu, ponieważ i tak nie będą używać większości jego zaawansowanych funkcji, a kosztuje ich to spory majątek. Zważywszy jeszcze dodatkowo na niskie kwoty emerytur w naszym kraju, dobry smartfon dla seniora to najczęściej model budżetowy, który zawiera w sobie tylko i wyłącznie podstawowe funkcje. Możliwe, że starszy człowiek będzie chciał zakupić sobie telefon posiadający więcej funkcji – wówczas zainwestuje w coś lepszego i mocniejszego, aczkolwiek równie możliwe, że takowy smartfon mu starczy. Można więc celować w telefonu nie przekraczające 200-300 zł z podstawowymi specyfikacjami na start: 1 GB pamięci operacyjnej, 8 GB pamięci wbudowanej oraz aparat o matrycy 8 megapikseli.

Wybierając telefon dla seniora należy zwrócić uwagę na potencjalne jego właściwości, które mogą zainteresować osobę w tej grupie wiekowej: prostotę obsługi urządzania czy też dłuższy czas pracy baterii po jednym naładowaniu. Starsi ludzie mają niestety czasami problemy ze słuchem, więc warto zainwestować w model, co do którego jesteśmy pewni, że pozwala wykonywać dobrej jakości połączenia telefoniczne. W wielu nowoczesnych modelach bowiem coś zacina i utrudnia zrozumienie rozmówcy, co wyjątkowo może przeszkadzać starszej osobie.

Inne tanie smartfony

Kupując smartfon zastanówmy się najpierw czy potrzebujemy nowoczesny telefon z najnowszymi funkcjami. Najczęściej bowiem kosztują one bardzo duże sumy pieniędzy. Jeśli nie zamierzamy korzystać z wszystkich funkcji aparatu, nie musimy przecież przepłacać. Aby korzystać z podstawowych funkcji telefonu wystarczy nam zwykły smartfon. świetnie w tej roli sprawdzi się nawet używany smartfon, którego możemy kupić już za 200-300 zł. Bez problemu będziemy mogli z niego dzwonić, wysyłać SMS-y czy korzystać z internetu.

Nowoczesne smartfony

Nowoczesne smartfonyJeśli jednak potrzebujemy wszystkich nowoczesnych funkcji w telefonie i jesteśmy przekonani, że będziemy ich używać to oczywiście powinniśmy się rozejrzeć za jak najnowszym smartfonem. Prym tutaj wiodą produkty firm Samsung, Apple oraz innych. Nowinki technologiczne, w które zostały zaopatrzone flagowe produkty najlepszych marek już dawno sprawiły, że telefony przestały być urządzeniami służącymi do wykonywania połączeń. Są to teraz prawdziwe mini komputery i centra multimedialne. Za pomocą takiego kombajnu możemy zrobić niemal wszystko. Służy on jako telefon, aparat fotograficzny, odtwarzacz filmów, kamera, odtwarzacz mp3 oraz jako wiele innych urządzeń. Aż trudno uwierzyć, że wszystkie te funkcje zostały zamknięte w tak niewielkim urządzeniu. Ciężko przewidzieć dokąd zaprowadzi nas taka miniaturyzacja. Być może niedługo smartfony będą mniejsze od pudełka zapałek.

Telefon z dobrym aparatem

Większość nowoczesnych smartfonów posiada bardzo dobre aparaty fotograficzne. Wykonywane przy ich pomocy zdjęcia posiadają jakość, którą mogą się równać z wieloma aparatami służącymi jedynie do robienia zdjęć. Nowoczesna technologia pozwala zmieścić większą ilość funkcji w mniejszej obudowie. Dzięki temu smartfony z dobrymi aparatami wcale nie są większe od tradycyjnych a posiadają przecież nawet kilak obiektywów oraz dwa aparaty, przedni i tylny. W przypadku smartfonów z dobrym aparatem bardzo przydatne jest także posiadanie pojemnej karty pamięci, gdyż dobre jakościowo zdjęcia i filmy zajmują sporo miejsca.

Wytrzymałe wodoodporne telefony

Na rynku dostępne są również specjalne telefony odporne na czynniki zewnętrzne. Do pewnego momentu nie straszne są takim telefonom upadki, kurz czy nawet kąpiel w wodzie. Są one zbudowane ze specjalnych materiałów zapewniających wytrzymałość i szczelność. Jednym z producentów takich telefonów jest na przykład firma Cat. Telefony mają nieco pancerny wygląd, ale ich wytrzymałość rekompensuje wszystko. Nie musimy się martwić o to, że zwykły upadek na podłoge spowoduje uszkodzenie ekranu.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here