Polskie smartfony

0
1655
polskie smartfony

Nie da się nie zauważyć faktu, że smartfony opanowały świat elektronicznych gadżetów. Ciężko wyobrazić sobie obecnie funkcjonowanie w społeczeństwie osoby, która nie posiada smartfona. Rynek ten okupuje kilku największych producentów takich jak Apple czy Samsung. Większość smartfonów produkowana jest w Chinach i sprzedawana pod różnymi markami na całym świecie. Nie każdy jednak wie, że istnieją także polskie smartfony. Polskie firmy, które projektują nowoczesne telefony i zamawiają ich produkcję w Chinach coraz śmielej wkraczają na rynek i do świadomości klientów.

Polskie smartfony

Smartfony te projektują polscy inżynierowie. Cały proces projektowania i testowania nowych rozwiązań przebiega w polskich laboratoriach. Gotowa specyfikacja produktu wysyłana jest do chińskich producentów. Tworzą oni konkretny model smartfona i brandują bo logiem polskiej firmy zamawiającej. Jest to dość popularny sposób sprzedaży elektroniki pod własnym szyldem. Są to duże oszczędności gdyż nie ma potrzeby utrzymywać własnej fabryki. Byłaby to inwestycja sięgająca kilku milionów złotych. Również koszty pracy w Polsce są dużo wyższe niż w Chinach, dlatego tamtejsi producenci elektroniki użytkowej mogą zaoferować dużo niższe ceny.

Mogłoby się wydawać, ze zamawiając produkty z własnym logo musimy być przygotowani na duże zamówienia sięgające setek tysięcy sztuk danego modelu. Taką politykę prowadzili chińscy producenci jeszcze kilak lat temu. Teraz dzięki optymalizacji produkcji oraz nowościom technologicznym producenci oferują taką usługę już przy zamówieniach sięgających kilkudziesięciu sztuk.

Jeśli chodzi o jakość takich produktów to jeszcze niedawno było z tym sporo problemów. Zdarzały się nawet przypadki, że telefony produkowane w Chinach przeznaczone na polski rynek nie pracowały poprawnie na naszych częstotliwościach GSM. Sytuacja ta uległa jednak znacznej poprawie. W Polsce powstały specjalne laboratoria, w których od początku do końca przebiega proces projektowania rozwiązań technologicznych. Gotowy projekt jest wysyłany do chińskiego producenta. Można więc powiedzieć, że urządzenia są w 100% projektowane w Polsce. Rynek Chiński służy tylko do produkcji.

Polskie smartfony są chętnie kupowane w naszym kraju. W niektórych przypadkach są one lepiej odbierane od azjatyckich konstrukcji. Polska marka przemawia do świadomości polskich klientów. Nie bez znaczenia jest także stosunek jakości do ceny. Polskie firmy zamawiając większe ilości sztuk mogły wynegocjować lepsze ceny na projektowane przez siebie smartfony.

Jedną z najpopularniejszych polskich marek jest myPhone. Ma ona w swojej ofercie wiele ciekawych modeli smartfonów. Inne popularne marki to między innymi Goclever ze swoim modelem Insignia 500, Kruger&Matz, Overmax czy Pentagram.

[Głosów:1    Średnia:2/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here