Jak umieścić i wykryć podsłuch w telefonie?

0
1765
Jak umieścić i wykryć podsłuch w telefonie?

W dobie łatwo dostępnych, nowoczesnych technologii, założenie podsłuchu w telefonie jest banalnie proste. Wbrew pozorom, zdobycie różnego rodzaju informacji i danych, takich jak zdjęcia czy historia wyszukiwania, jest możliwe również dla zupełnego laika w tej dziedzinie.

Programy do kontrolowania telefonu

W ofercie sklepów ze sprzętem szpiegowskim znajdziemy ogromną liczbę różnego rodzaju urządzeń podsłuchowych. Wśród nich dostępne są typowe modele dyktafonów, nieco bardziej skomplikowane urządzenia, np. pluskwy sejsmiczne, jak i niewielkie rejestratory, o wielkości guzika lub małej skrzyneczki (podsłuch GSM). Jednak takie gadżety przydają się głównie do nagrywania wybranych osób lub tego, co dzieje się w konkretnym miejscu. W przypadku nowoczesnych smartfonów sprawa wygląda nieco inaczej.

Telefony można podsłuchiwać za pomocą specjalnego oprogramowania przeznaczonego do kontroli małżeńskiej, pracownika, lub dziecka. W tego typu programach znajdziemy ogrom możliwości, a nie tylko samego rejestrowania rozmów. Za ich pośrednictwem można obserwować i rejestrować dźwięk również z otoczenia telefonu. W ten sposób nie tylko słyszymy, ale również widzimy, co dzieje się wokół smartfonu w czasie rzeczywistym. Oprogramowanie pozwala również na dostęp do jego pamięci i lokalizacji GPS.

Jak to działa?

Instalacja oprogramowania wymaga zaledwie od 5 do 10 minut. Oznacza to, że można zrobić to niemal w każdej chwili, np. podczas wyjścia właściciela do toalety, gdyż nie trzeba poświęcać na instalację zbyt wiele czasu. Co więcej, ikona aplikacji programu szpiegowskiego jest zupełnie niewidoczna w spisie menu. Wszelkie pozyskane w ten sposób dane są przesyłane automatycznie na stronę internetową, do której dostęp ma wyłącznie osoba korzystająca z takiej formy podsłuchu.

Jakie informacje są gromadzone? Zależnie od wersji programu, niemal wszystkie, które mają związek z użytkowaniem telefonu. Za pomocą oprogramowania, np. SpyOne, możemy mieć dostęp m.in. do nagrywania rozmów (dwustronnego), podsłuchu i nagrywania otoczenia na żywo, podglądu w trybie online (na żywo) samego ekranu telefonu, pozyskiwania kopii wiadomości SMS, MMS, również tych ze schowka, e-maili, zdjęć, plików, historii połączeń i www, lokalizacji GPS i BTS, książki adresowej, wglądu do aplikacji i opcji ich blokowania, a nawet do powiadomień i wiadomości z portali społecznościowych, takich jak Instagram, Messenger czy Facebook.

Jak skutecznie wykryć podsłuch w telefonie?

Niestety samodzielne wykrycie oprogramowania nie jest łatwe. Możemy wychwycić jedynie pewne subtelne sygnały, takie jak np. nietypowe zachowanie aparatu w telefonie, obecność podejrzanych aplikacji w jego pamięci, lub częstsze zawieszanie się. Warto zainstalować również oprogramowanie antywirusowe. Jeżeli jednak chcemy mieć pewność, że nasz smartfon nie jest na podsłuchu, można skorzystać ze specjalnej usługi sprawdzenia telefonu pod kątem aplikacji szpiegujących, którą oferuje np. sklep gospy.pl. Wystarczy zadzwonić i umówić się na kontrolę przeprowadzaną przez doświadczonych specjalistów. 

[Głosów:7    Średnia:2.1/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here