Gry Czołgi Online – czyli realizm

0
1730
Gry Czołgi Online - czyli realizm

Jeśli graliście w gry „czołgowe”, to prawdopodobnie uderzył Was w nich realizm rozgrywki. Tak, gry można podzielić na te bardzo realistyczne, średnie i te, które niewiele mają wspólnego z realizmem. Tak jest też w popularnych „czołgach”, czyli grach, których główną tematyką są walki pomiędzy stalowymi potworami.

Realizm, czyli co?

Co rozumiemy, przez realistyczną „grę czołgową”? Wielu pewnie uważa, że chodzi tu o niezwykle realistyczne odwzorowanie graficzne wykorzystywanych przez nas pojazdów. Faktycznie – grafika również ma ogromne znaczenie. Ale jeśli mówimy o typowo realistycznej rozgrywce, to musimy uwzględnić również mechanikę gry, czyli inaczej mówiąc – jej fizykę i sposób prowadzenia rozgrywki.

Ale od początku… Co świadczy o realistycznym podejściu do gry? Czy to, jak pięknie odwzorowuje ona nasz wirtualny świat, czy może to, jak realistyczna jest sama rozgrywka. Jeśli mówimy o realistycznych grach „czołgowych”, musimy wziąć pod uwagę to, jak prowadzona jest rozgrywka.

Realistyczna gra – klucz do sukcesu!

Dziś, najlepsze Gry Czołgi Online, są grami najbardziej realistycznymi. Znajdziemy w nich nie tylko pociski, którymi mogli strzelać prawdziwi czołgiści na polach bitew Drugiej Wojny Światowej, ale przede wszystkim czołgi, które będą charakteryzować się prawdziwym i realistycznym opancerzeniem (uwzględniającym np. pochylenie pancerza itd).

Podobnie, sprawa wygląda z uderzeniami pocisków. Jeszcze jakiś czas temu (mówimy o grach platformowych), uderzenie pocisku w którykolwiek element pancerza, powodowało takie same uszkodzenia. Dziś jest zgoła inaczej. Nowoczesne Gry Czołgi Online, uwzględniają nie tylko miejsce, w które pocisk trafia, ale też odległość, jaką dany pocisk musiał pokonać (im jest ona większa, tym jego energia niższa), czy kąt, pod którym uderzył on w pancerz.

Realizm w nowoczesnych „grach czołgowych” nie obejmuje wyłącznie samej rozgrywki (czytaj walki), ale też – drzewa ulepszeń. W dzisiejszych grach o tematyce czołgowej, ulepszenia nie są już kiczowatymi upgradeami, za pomocą których możemy przemienić nasz czołg w dosłownie niezniszczalną bestię. W realistycznych grach „czołgowych”, mamy do czynienia z ulepszeniami, które faktycznie pojawiały się w historii określonych typów czołgów. Przykład? Nowe silniki, przekładnie i ulepszone pancerze kompozytowe, zastąpiły niezniszczalne „pola siłowe”, szybkie napędy i szereg innych, nierealnych ulepszeń.

Podsumowanie

Realizm rozgrywki, to dziś jeden z największych atutów gier „czołgowych”. Nic w tym dziwnego, przecież graczom znudziła się już typowo „platformowa” rozgrywka. Dziś, gracz oczekuje czegoś więcej. I to właśnie dostaje…

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here