Coś dla początkującego miłośnika dronów

0
1152
Coś dla początkującego miłośnika dronów

Jeśli zastanawiasz się nad zakupem quadrocoptera oferującego możliwość wykonywania dobrej jakości ujęć z wysokości kilkudziesięciu metrów, prostego w sterowaniu, a przy tym wyposażonego w stabilizujący kamerę gimbal, przystępną cenowo opcją może być dron od Xiaomi model Fimi A3. To nowoczesny sprzęt ze średniej półki cenowej, idealny na start dla osoby początkującej, która marzy o fantastycznych ujęciach z wakacji.

Dlaczego warto wybrać drona tej firmy?

Elektronika firmy Xiaomi cieszy się w naszym kraju dużą popularnością, przede wszystkim ze względu na korzystny stosunek ceny do jakości wykonania. Urządzenia od tego chińskiego producenta pod względem zastosowanych podzespołów, designu czy estetyki wykonania w najmniejszym stopniu nie ustępują produktom innych, znanych na całym świecie marek, a w wielu przypadkach są od nich znacznie tańsze. Choć firma dotychczas nie była znana z produkcji dronów, to jednak znając jej możliwości techniczne, zapewne również w tym segmencie rynku szybko dorówna bardziej znanym konkurentom. Quadrocopter Fimi A3 jest doskonałym przykładem wielkiego potencjału możliwości Xiaomi. W tej kategorii cenowej (urządzeń w cenie około 1000-1500zł) jest to sprzęt niezwykle atrakcyjny pod względem jakości wykonania, oferowanego czasu i zasięgu lotu czy wyposażenia dodatkowego, takiego jak gimbal czy kontroler z wyświetlaczem.

Jak opisać drona Fimi A3 od Xiaomi?

To poręczny, prosty w obsłudze sprzęt, który sprawdzi się podczas wakacyjnych wyjazdów, nagrywania filmów do potrzeb prywatnych czy do przygotowania efektownych prezentacji wideo dla szerszego grona odbiorców. Quadrocopter od Xiaomi został wyposażony w niezawodne, bezszczotkowe silniki elektryczne zasilane baterią litowo-jonową o pojemności 2000 mAh, co pozwala na około 25 minut lotu, na maksymalną odległość do 1000 metrów. Urządzenie posiada podwójny system satelitarnego pozycjonowania, dzięki czemu po zerwaniu sygnału dron bezpiecznie wróci w wyznaczone wcześniej miejsce. Fimi A3 standardowo wyposażony jest również w kamerę 1080p z matrycą Sony, gimbal do stabilizacji obrazu, dzięki któremu ujęcia z drona są bardziej płynne, wolne od wstrząsów i innych zakłóceń oraz w kontroler z wyświetlaczem, co przekłada się na większy komfort obsługi urządzenia.

Dla osób poszukujących swojego pierwszego, półprofesjonalnego drona do nagrywania dobrej jakości materiałów wideo z wysokości kilkudziesięciu metrów, sprzęt od marki Xiaomi, taki jak quadrocopter Fimi A3, będzie niezwykle ciekawą opcją zakupową i wartą rozważenia alternatywą dla sprzętu bardziej znanych producentów, takich jak DJI.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here