Audiobook dla dziecka – do czego służy?

0
1302
czy audiobook sprawdzi się u dziecka?

Książki dziecięce oprócz czytania, można również słuchać. Audiobook jest to książka, która jest przeznaczona do czytania. Można to robić w domu, podczas podróży, czy na wakacjach. Aby ją uruchomić, wystarczy posiadać odpowiednie do tego urządzenie, które posiada odtwarzacz plików MP3. Może to być smartfon, tablet lub komputer.

Jaki audiobook dziecięcy wybrać?

W przypadku audiobooków jest kilka możliwości. Pierwsze rozwiązanie to zakup specjalnej płyty CD audio. Na rynku oferta takich płyt jest bogata, stają się one coraz bardziej popularne.

Podczas słuchania audiobooka w formie płyty, jest możliwość korzystania z takiego rozwiązania w samochodzie podczas podróży, dziecko wtedy przestanie marudzić, czy rozrabiać i zaczyna słuchać bajki. Takie rozwiązanie ma też swoje minusy. Niektóre odtwarzacze mogą się zacinać, lub przeskakiwać do kolejnego rozdziału, nie kończąc poprzedniego.

Audiobook dla dzieci

Drugie rozwiązanie to podłączenie smatfona do systemu dźwiękowego w samochodzie. Tutaj już będzie nam dodatkowo potrzebny bluetooth lub kabelek. Większość rodziców woli to rozwiązanie, jest uznawane przez nich za lepsze ponieważ bajek można słuchać, kiedy się chce, nie tylko w samochodzie. Wybór również jest o większy. Poza tym niektóre samochody nie mają odtwarzacza płyt, więc takie rozwiązanie jest idealne.

Czy warto kupić audiobook dla dziecka?

Audiobook jest niesamowicie praktycznym i wygodnym rozwiązaniem, jeżeli chcemy żeby nasze dziecko zapoznało się z treścią książki. Audiobook jest bardzo pomocny dla rodzica, który jest bardzo zapracowany i nie ma czasu czytać książek dziecku. Sprawdza się również w sytuacji, gdy rodzic po prostu nie lubi czytać. Takie urządzenie go wyręcza.

Audiobook świetnie sprawdza się podczas dłużej podróży samochodem z dzieckiem lub na wakacjach. Wystarczy na telefon wgrać kilka ciekawych dla malucha książek i puszczać mu je w dowolnym czasie. Zaletą audiobooków jest również to, że nie zajmują dodatkowego miejsca. Podczas słuchania audiobooka dziecko może dodatkowo bawić się, jeść obiad lub siedzieć w foteliku samochodowym podczas podróży.

Przeczytaj też: http://www.derm-art.pl/ksiazki-do-czytania-co-daje-codzienne-czytanie-dziecku/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here