Wszystko o bezpieczeństwie płatności internetowych

0
1392
jak korzystać z płatności internetowych?

Zakupy online są bardzo wygodne i proste, tak naprawdę wystarczy kilka kliknięć i bez wychodzenia z domu możemy kupić wszystko co akurat jest nam potrzebne. W obecnych czasach dokonywanie zakupów w taki sposób jest bardzo popularne i nic w ty dziwnego, dzisiaj ludzie żyją bardzo szybko. Mają zbyt wiele obowiązków na głowie, w wyniku czego czasami brakuje im czasu na bieganie po sklepach, w takiej sytuacji zakupy online są zbawieniem. Jednak należy pamiętać, że internet to nie tylko zalety, ale też pewnego rodzaju zagrożenia, który na nas czekają. Aby ich uniknąć, należy poznać i przestrzegać kilku zasad dotyczących bezpieczeństwa płatności online.

Źródło: https://www.poprostukasia.pl/bezpieczenstwo-online/

Korzystaj tylko ze sprawdzonych połączeń

W internecie możemy dokonywać transakcji, bez względu na porę dnia, czy miejsce. Wystarczy posiadać urządzenie z dostępem do sieci. Co więcej obecnie w większości miejsc przestrzeni publicznej możemy podłączyć się pod dostępne i darmowe Wi-Fi. Dzięki takiemu rozwiązaniu, możemy szybko i łatwo opłacić zamówienie w kawiarni, czy restauracji lub dokonać zakupu w sklepie internetowym. Wszystko to wydaje się być takie kolorowe i proste, jednak należy pamiętać o niebezpieczeństwach, które czekają na nas po podłączeniu się do sieci ogólnodostępnej. W wielu przypadkach tego typu sprzęt, który odpowiada za Wi-Fi, nie posiada aktualnych zabezpieczeń, ani systemu, który uchroni nas przed wirusem. Może dojść do sytuacji, że będzie on zaatakowany przez cyberprzestępców już w momencie, gdy zaczniemy z niego korzystać.

Uważaj na wyłudzenia

Podczas korzystania z internetu, praktycznie przez cały czas, należy być czujnym. W dzisiejszych czasach coraz więcej słyszy się o fałszywych wiadomościach, zawirusowanych reklamach lub podejrzanych linkach. Wynika to głównie z tego, że coraz więcej stron internetowych podszywa się pod prawdziwe domeny. W niektórych przypadkach jest naprawdę trudno rozpoznać fałszywą stronę od tej pierwotnej. Dlatego, żeby uniknąć nieprzyjemnych sytuacji, należy przed zakupem upewnić się, czy dana strona posiada dane placówki firmy oraz regulamin. Jeżeli ich nie znajdziemy, powinna nam się zapalić czerwona lampka.

Zobacz też: http://www.zabobon.pl/wieczor-kawalerski-w-krakowie-co-zrobic-zeby-byl-niezapomniany/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here