Live stream praktycznym narzędziem dla artystów w dobie pandemii

0
1188
Zarabianie na muzyce

W marcu wszyscy doświadczyliśmy lockdown, który dla świata muzyki był wyjątkowo trudnym czasem. To właśnie wtedy zostały odwołane wszystkie koncerty i imprezy masowe, co pozbawiło artystów dochodów z tego tytułu. Jednak sposobem na radzenie sobie z takimi sytuacjami na przyszłość jest live stream, dzięki któremu jest możliwość wystąpienia przez szerszą publicznością.

Zorganizowanie live nie jest trudne, lecz wymaga odpowiedniego przygotowania. Dotyczy to zarówno wizerunku, jak i kwestii technicznych, które pozwolą uniknąć problemów i wpadki wizerunkowej na wizji. Ponadto fragmenty z prób mogą stanowić idealny materiał do promocji wydarzenia, jakim będzie nasz występ.

Zarabianie na muzyce poprzez live stream jest możliwe, jednak nasze działania powinny być poprzedzone dokładną analizą aktywności naszych fanów w social mediach. Na tej podstawie jesteśmy w stanie określić, która z platform do prowadzenia transmisji będzie niosła za sobą największą frekwencję. W Polsce jest kilka rozwiązań cieszących się ogromną popularnością, które prezentujemy poniżej:

Facebook Live

Charakterystyczne dla tego narzędzia jest powiadamianie fanów o rozpoczynającej się transmisji oraz możliwość komentowania w czasie rzeczywistym, co stanowi odpowiednik reakcji podczas koncertu w realu. Ponadto nagranie z występu jest dostępne na naszym kanale, które możemy wykorzystać do dalszej analizy.

Youtube Premieres

Podobnie jak w przypadku Facebook Live powiadamia wcześniej fanów o streamie i nagranie jest dostępne po jego zakończeniu. Jednak to rozwiązanie jest znacznie bardziej rozbudowane, ponieważ możemy umieścić tutaj wcześniej przygotowane nagranie, które będzie przedstawione w wersji live. W tym trybie oczywiście dostępna jest sekcja komentowania w czasie rzeczywistym.

Instagram Live

Jest to aplikacja mobilna, która daje możliwość prowadzenia live jako „stories„. Niestety występuje tutaj ograniczenie długości streamu, który może trwać maksymalnie 60 minut. Dlatego tutaj niezbędne jest dopięcie wszystkiego na ostatni guzik, co pozwoli uniknąć problemów podczas występu. Po zakończeniu transmisji jest możliwość udostępnienia nagrania.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here