Akumulatory GP, czyli ekologiczne rozwiązanie

0
806
Akumulatory GP

Troska o środowisko to znak naszych czasów. Coraz więcej osób niepokoi się tym, jak używanie wielu baterii wpływa na stan planety. Rzeczywiście, zanieczyszczenie spowodowane wyrzucanymi ogniwami cynkowo-węglowymi lub alkalicznymi stanowi poważny problem. Jednak istnieją rozwiązania, które pozwalają chronić środowisko – na przykład akumulatory GP. Dlaczego można powiedzieć, że to proekologiczne produkty?

Baterie GP ładujesz wiele razy

Akumulatory GP to innowacyjne produkty, które zaprojektowano tak, aby przyczyniały się do ochrony środowiska i miały marginalny wpływ na powstawanie odpadów. Właśnie dlatego marka GP wypuściła na rynek swój flagowy produkt – akumulatorki, które można wielokrotnie ładować.

Na przykład akumulatory GP z serii ReCyko można ładować nawet 500 razy. Co to oznacza dla naszej planety? Każdy akumulator tej marki może zastąpić nawet 4000 zwykłych, jednorazowych baterii. Mniej śmieci, więcej energii – to założenie, które przyświecało inżynierom i technologom GP. Ponieważ akumulatorki zachowują się w urządzeniu tak jak standardowe baterie, ich zastosowanie nie ma żadnego wpływu na jakość działania sprzętu.

Wykonane z ekologicznych materiałów

Chociaż sam proces wielokrotnego ładowania pozwala chronić środowisko, jest jeszcze coś, co wyróżnia akumulatory GP. To materiały, z których wykonano same baterie. Przy produkcji stosowano zasady zrównoważonego rozwoju i wykorzystano materiały ponownie przetworzone.

Popularna linia produktów GP nazwana ReCyko to ładowalne baterie, które w ponad 10% wykonano z materiałów pochodzących z recyklingu. Z uwagi na innowacyjność procesów produkcyjnych oraz marginalny wpływ na środowisko naturalne, te akumulatory GP otrzymały certyfikat ECV. Są doskonałym rozwiązaniem dla osób, które szukają stabilnego i czystego źródła zasilania domowych urządzeń.

Nawet opakowanie jest ekologiczne

Wisienką na torcie w produktach GP jest samo opakowanie. Dbając o planetę, wytworzono je nie z byle jakiego papieru. W serii produktów GP ReCyko, wszystkie opakowania otrzymały prestiżowy certyfikat FSC Forest Stewardship Council, gwarantujący pochodzenie papieru z drzew zasadzonych w sposób bezpieczny dla środowiska naturalnego.

Akumulatory GP to produkt na wskroś ekologiczny, który zaspokoi wymagania każdego klienta kochającego naszą planetę, Ziemię. Zaprojektowano je w najdrobniejszym szczególe tak, aby ograniczyć wpływ zużytych ogniw na środowisko naturalne. Cykl ładowania sprawia, że akumulatory GP z powodzeniem zastępują kilka tysięcy jednorazówek. Wykonano z materiałów pochodzących z recyklingu, a opakowania z papieru pochodzącego z upraw typu fair-trade. Dzięki temu produkty GP są jednymi z najbardziej ekologicznych rozwiązań na rynku.

Gdyby tego było mało, akumulatory GP to po prostu doskonały jakościowo produkt – zapewniają stabilne zasilanie, a różne modele pozwalają na umieszczenie ich w urządzeniach o różnym przeznaczeniu – od zwykłych pilotów TV, skończywszy na profesjonalnym sprzęcie medycznym.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here