Wytrzymały smartfon

0
831
Wytrzymały smartfon

Kiedy myślimy o nowoczesnych smartfonach w 2018 roku, to na myśl przychodzą nam przede wszystkim bardzo duże dotykowe telefony z ogromnymi 6.5 czy nawet 7 calowymi ekranami, które być może są bezramkowe i supercienkie (obecnie 5 czy 6 milimetrowa grubość smartfonu wcale już nie robi wrażenia), ale są również jednocześnie bardzo kruche i podatne na uszkodzenia.

Wytrzymały smartfon

Wytrzymały smartfonMimo, że obecnie chyba już wszystkie smartfony z wyższej i średniej półki cenowej (a także niektóre z niższej – przykładem mogą być niektóre smartfony od Xiaomi, których cena nie przekracza 800 złotych) posiadają specjalne ekrany ze szkłem Gorilla Glass 4 i 5 generacji.

Szkło Gorilla Glass zapewnia dodatkową ochronę ekranu smartfona przez zarysowaniami wynikającymi na przykład z trzymania smartfona ekranem do dołu na stole czy szafce, czy też ochronę przed zarysowaniami od kluczy i monet trzymanych razem ze smartfonem w kieszeni spodni. Szkło tego typu zapewnia także zwiększoną ochronę ekranu w przypadkach gdy telefon spadnie nam na ziemię. Trzeba jednak wiedzieć, że żaden producent nie zagwarantuje nam, że jeżeli nasz telefon spadnie na ziemię z nawet małej wysokości, to czy jego ekran nam się nie zbije. Wszystko zależy tak naprawdę od szczęścia.

Szkło ochronne

Dlatego też powszechnym jest kupowanie dodatkowego szkła ochronnego, które nakłada się na ekran naszego smartfona. Dzięki takiemu szkłu nawet jeżeli nasz smartfon spadnie na ziemię, to jeżeli szkło się stłucze, to jedynie to dodatkowe, które nałożyliśmy na ekran. Koszt takiego szkła nie jest duży, ponieważ ceny z dostawą zaczynają się już od niecałych 10 złotych. Kupno dodatkowego etui ochronnego też może być w takim wypadku dobrym pomysłem.

Czy prawdziwie wytrzymały smartfon nie istnieje w dzisiejszych czasach? Oczywiście, że istnieje. Istnieje kilka marek produkujących specjalne smartfony o podwyższonej wytrzymałości. Warto tu wymienić chociażby takie modele jak CAT S61, Hammer Blade 2 Pro, Hammer Energy czy też trochę starszej daty Samsung Galaxy Xcover 4S.

Telefony takie mają specjalne obudowy, które chronią je przed większymi upadkami i uderzeniami, a także specjalnie zaprojektowane ekrany. Niestety ich cena jest dość wysoka i na pewno wyższa niż specyfikacja techniczna, którą oferują.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułSmartfon dla dziecka
Następny artykułSmartfon HTC

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here