Smartfon do 700 zł

0
1383
Smartfon do 700 zł

W najbliższym czasie planujesz zakup nowego telefonu? Jeśli tak, to z pewnością posiadasz już określony budżet przeznaczony na taki właśnie zakup. Jaki smartfon do 700 zł będzie najlepszy? A może zdecydować się na tańszy telefon? Czym charakteryzują się telefony z poszczególnych półek cenowych? Zapraszamy do dalszej części artykułu.

Telefon za 400 zł

Jeśli na telefon możemy przeznaczyć maksymalnie 400 zł to nie będziemy mieli zbyt dużego wyboru. W tej cenie powinniśmy raczej szukać albo budżetowych modeli znanych producentów lub wybrać spośród telefonów mniej znanych marek. Parametry być może nie będą powalały na kolana, lecz telefony tej klasy spokojnie pozwolą na bezproblemową pracę z podstawowymi aplikacjami. Jeśli jednak zapragniemy instalować ich coraz więcej to płynność działania telefonu drastycznie się obniży. Podany przedział cenowy przeznaczony jest dla osób, które od telefonu oczekują jedynie podstawowych funkcji takich jak wykonywanie połączeń czy wysyłanie SMS-ów. Oczywiście możliwe jest także korzystanie z internetu i serwisów społecznościowych. Zdjęcia wykonywane wbudowanym aparatem fotograficznym będą raczej słabej jakości.

Smartfon do maksymalnie 500 zł

Smartfon do maksymalnie 500 złJeśli zwiększymy nasz budżet o 100 zł to teoretycznie powiększy się nam wybór lepszych telefonów. Ale tylko teoretycznie. W praktyce bowiem to nadal będzie ta sama półka cenowa. Wprawdzie będziemy mieli do wyboru nieco więcej modeli telefonów, jednak wciąż możliwościami nie będą to zaawansowane i nowoczesne smartfony. W tej cenie jednak możemy już kupić tańsze modele bardziej znanych marek takich jak Huawei czy Xiaomi. Nadal będą to raczej standardowe telefony służące głównie do wykonywania połączeń i korzystania z internetu. Jeśli nie jesteśmy zbyt wymagający i nie oczekujemy od telefonu nie wiadomo jakich funkcji to taki wybór będzie dla nas idealny.

Smartfon do 700 zł

A co w przypadku gdy na zakup nowego telefonu możemy przeznaczyć dokładnie 700 zł i ani grosza więcej? Wybór jest dość spory. W tej półce cenowej możemy liczyć na 2 lub 3GB pamięci RAM. Jest to dość sporo jak na telefon. Najlepszy w tym przypadku będzie jednak Xiaomi Redmi 5 Plus w którym znajdziemy aż 4GB pamięci RAM. Inne warte zainteresowania marki to chociażby Honor czy nawet Samsung. Również Huawei przygotował coś dla klientów poszukujących telefonu w tej cenie. Wybór jest spory, parametry podobne a komfort korzystania z tego typu smartfonów zadowalający. Nie pozostaje nic innego jak znaleźć swój konkretny model.

Smartfon do 1000 zł

4GB pamięci RAM? Ośmiordzeniowy procesor? Wyświetlacz FullHD? Dobry jakościowo aparat fotograficzny? Wszystko to możemy uzyskać kupując smartfon za 1000 zł. Taka konfiguracja sprzętowa pozwoli nam na bezproblemowe korzystanie z wszystkich najważniejszych aplikacji. Nie ucierpi na tym w żadnym wypadku płynność naszego telefonu. Jeśli chodzi o producentów to możemy tu wyróżnić takie marki jak Huawei, Xiaomi, Asus czy Honor. Mają one w ofercie kilka modeli w tej cenie, które zaciekle ze sobą konkurują. Wszystkie jednak są podobne jeśli chodzi o konkretne parametry techniczne. Wybór tego jednego konkretnego modelu to sprawa mocno indywidualna.

Smartfony za kilka tysięcy złotych

Smartfony za kilka tysięcy złotychJeśli zdecydujemy się na wydanie większej ilości pieniędzy, w tym przypadku kilku tysięcy złotych, to mamy wtedy praktycznie nieograniczone możliwości jeśli chodzi o zakup nowoczesnego telefonu. Każdy producent ma w tej klasie cenowej jakiś swój flagowy model. Warto wspomnieć chociaż o Samsungu S9, który przez wielu uznawany jest za najlepszy smartfon na rynku, czy też Google Pixel 2XL, który w opinii wielu wyposażony jest w najlepszy aparat fotograficzny. Mając do wydania tyle gotówki na telefon naprawdę nie musimy się już w żaden sposób ograniczać, gdyż możemy wybrać taki telefon jaki chcemy. Łącznie z najnowszymi modelami iPhone, które mogą kosztować nawet ponad 7 tysięcy złotych. Pamiętajmy jednak, że telefony takie szybko tracą na wartości. Po roku od zakupu będą już warte prawdopodobnie znacznie mniej niż w chwili gdy kupujemy nowy sprzęt.

Używane smartfony

Jeśli nie posiadamy takiej ilości gotówki, lub po prostu nie chcemy wydawać aż tyle na nowy telefon to zawsze możemy kupić sprzęt używany. Rynek używanych smartfonów ma się w Polsce bardzo dobrze. Każdego dnia wystawiane są setki ogłoszeń i licytacji na których możemy kupić lepsze lub gorsze smartfony w różnych cenach. Warto zainteresować się takimi ogłoszeniami, ponieważ uważnie je przeszukując możemy natrafić na na prawdę ciekawe oferty. Oczywiście musimy być bardzo uważni, jak zawsze w przypadku zakupu używanego sprzętu. Sprawdźmy dokładnie jego stan oraz fakt, czy nie był on kradziony. Dokładnie sprawdźmy także sprzedawcę.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here