Lego – zestawy, które inspirują dzieci

0
1057
Lego - zestawy, które inspirują dzieci

Popularność duńskiej marki Lego jest niezmienna od dziesięcioleci. Kiedyś posiadaniem tych klocków dzieci chwaliły się między sobą, gdyż były jeszcze dla większości trudno dostępne. Dziś, także dzięki empik.com jest szeroki dostęp do różnego rodzaju zestawów, z których tworzy się budowle, pojazdy, drzewa, czy zwierzęta. Klocki Lego przeznaczone są dla dzieci w różnym wieku.

Jeśli szukasz odpowiedniego zestawu dla dziecka, jedną z popularniejszych jest seria Lego City. Przeznaczona dla dzieci od 5 roku życia, zawiera wiele drobnych elementów, które tworzą jakiś fragment miejskiego krajobrazu. Zestawów z danej serii jest kilkadziesiąt, a dzieci chętnie je kolekcjonują, tworząc własne miasto z klocków Lego. W serii City mamy strefę lądową, powietrzną i morską. W jej ramach można zdecydować się na łódź strażacką, Górski posterunek policji czy też Ekipę górniczą. Ułożenie z zestawu poszczególnych elementów to dopiero początek wspaniałej zabawy. Niektóre elementy świecą w ciemności, inne pozwalają na stworzenie wyrzutni czy też samochodu wywrotki.

Dlaczego warto kupować zestawy Lego?

Lego inspiruje dzieci do tworzenia rozmaitych historii. Kreatywność to coś co jest w dzisiejszym świecie bardzo pożądane, dlatego warto ją rozwijać na wszelkie sposoby od najmłodszych lat. Przez gry komputerowe czy na konsoli wyobraźnia dziecka jest ograniczana. W trakcie zabawy Lego wręcz przeciwnie, dlatego warto sprawić im klocki na empik.com, które odciągną je na chwilę od wirtualnego świata. To świetna zabawa, w której dzieci rozwijają zmysł konstrukcyjny, wyobraźnię przestrzenną. Dobrze rozwija także koordynację wzrokowo-ruchową. Budowanie z klocków od najmłodszych lat, pomaga również w pogłębianiu zdolności manualnych. Wszechstronna stymulacja poprzez zabawę to coś, co wyróżnia klocki Lego spośród innych zabawek dostępnych na rynku. Nie bez kozery są obecne na rynku od 1932 roku, a ich marka z roku na rok nie traci na popularności.

Lego dedykowane jest dla chłopców i dziewcząt i rozwija ich zainteresowania

Wśród zestawów znajdują się auta i ciężarówki, a także helikoptery. Są także klocki, z których zbudować można sypialnię, basen, stoisko z rysunkami, czy furgonetkę. Niezależnie od przeznaczenia dla określonej płci, warto wybierać takie klocki, które przypadną do gustu dziecku ze względu na jego zainteresowania. Klocki dedykowane dla chłopców, równie dobrze mogą spodobać się dziewczynce i odwrotnie. Warto wszechstronnie stymulować rozwój dzieci i nie ograniczać ich czasem nietypowych, według nas, zainteresowań.

Lego – bezpieczny wybór na empik.com

Przy wyborze klocków lego należy kierować się wiekiem, dla jakiego dedykowane są poszczególne zestawy. To czym będzie chciał się bawić 5-latek, niekoniecznie spodoba się 12-latkowi. Dodatkowo dla małych dzieci należy wybierać dedykowane dla nich duże klocki. Dzięki czemu nie ma ryzyka ich połknięcia przez dziecko, choć oczywiście zawsze podczas zabawy powinno pozostawać pod nadzorem osób dorosłych. Warto zaangażować się w zabawy dziecka klockami Lego. Wspólne budowanie wzmacnia więź.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here