Jak zwiększyć wydajność produkcji urządzeń elektronicznych?

0
989

Produkcja urządzeń elektronicznych wymaga dużego nakładu czasu oraz pracy wielu podzespołów. Jednakże dzięki niektórym rozwiązaniom można poszczególne elementy skrócić do nawet 10 razy. Od czego więc zacząć zwiększanie wydajności produkcji?

1. Wybieraj oszczędność oraz modułowość

Nikt nie lubi przepłacać oraz produkować niepotrzebnych elementów, które będą leżały odłogiem. Wybranie modułów dostosowanych do potrzeb naszego klienta jest więc najlepsze, co możemy zrobić. Jeśli brakuje nam pomysłów, możemy postawić na jeden system obudów. Dzięki wygodnej magistrali możemy je dowolnie łączyć ze sobą. Co więcej, tego rodzaju konstrukcja jest nie tylko przemyślana, ale również pozwala na zachowanie spójności całego systemu.

Dotyczy to również obwodów drukowanych. Nie zawsze jest potrzeba, aby projektować na płytce PCB kolejny moduł komunikacyjny. Wystarczy użyć wcześniej zaprojektowanego obwodu drukowanego, który należy wpiąć przy ostatecznym montażu. Tego rodzaju rozwiązanie przełoży się bezpośrednio na oszczędność, jak też koszt jednostkowy.

2. Chroń środowisko

Z odpowiedzialnością biznesu wiąże się również ochrona środowiska. Nie należy o niej zapominać,  jako o ważnym aspekcie całego procesu produkcyjnego. Ponadto dzięki niej zmniejszymy koszty eksploatacji. Ale po kolei.

Oszczędzanie surowców jest związane z wcześniej omawianą modułowością. Nie ma w tym nic dziwnego. Urządzenia, które są modułowe, łatwiej jest naprawić. Ponadto nie musimy wymieniać ani utylizować całego systemu, ale zamienić tylko jeden element. Dzięki temu oszczędzamy koszty związane z surowcami, jak i z ich eksploatacją.

W trosce o środowisko warto także postawić na odpowiedzialny montaż płytek PCB. Coraz więcej producentów decyduje się zamienić ołowiowe spoiwo na cynowe. Dobrze jest więc zwrócić uwagę na stosowane oznaczenia. Tego rodzaju ekologiczne lutowanie jest nazywane RoHS oraz PB-free.

3. Skróć proces produkcji

Każda osoba zajmująca się produkcją wie, że w skali seryjnej to prędkość procesu ma decydujący wpływ na wydajność firmy. A czas to pieniądz i warto wykorzystać go jak najefektywniej.

Przede wszystkim ważna jest automatyzacja. To ona pozwala na umieszczenie wszystkich elementów w jak najkrótszym czasie z minimalną obsługą człowieka. Urządzenia typu pick&place pozwalają na nakładanie elementów i ich lutowanie już w trakcie jednego procesu.

Nie bez znaczenia pozostają także terminale. Modele ze sprężyną push-in pozwalają na skrócenie czasu podłączania przewodów nawet 10-krotnie. Przy produkcji na masową skalę, takie na pozór małe zmiany mogą nieść ze sobą duże rewolucje.

Wejdź na stronę producenta płytek drukowanych PCB i wyślij zapytanie ofertowe – https://printor.pl/oferta/produkcja-kontraktowa/pcb/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here