Jak leczyć dyskopatię u psów?

0
1030
dyskopatia
fot. Pixabay.com

Dyskopatia to częsta choroba wśród psów, szczególnie często dotyka rasy mnniejsze jak jamnik, buldog francuski czy beagle ale dotyczy też chociażby owczarków niemieckich czy dobermanów.

 

Przeczytaj też: http://www.manukazdrowie.pl/dyskopatia-u-psa-jak-przebiega-leczenie/

 

Jakie są objawy?

Dyskopatia u psa czyli wypadnięcie lub przesunięcie się krążka międzykręgowego. Jest to choroba neurologiczna która objawia się poprzez nisko opuszczoną głowę, osowienie, brak apetytu i energii. Pies coraz częściej chodzi z podkulonym ogonem lub jest zauważalny niedowład tylnych kończyn. Objawy nie muszą być symetryczne.

 

Diagnoza i leczenie

By zdiagnozować chorobę, weterynarz wykona badania kliniczne wykluczające inne choroby a także wykona RTG, tomografię komputerową lub rezonans magnetyczny by zlokalizować źródło bólu. Gdy choroba zostanie potwierdzona, należy ograniczyć ruch psa na około miesiąc. W tym celu może być przydatna specjalna klatka. Dodatkowo zostanie wprowadzone leczenie według zaleceń lekarza. W trudniejszych przypadkach może być konieczna operacja jednak ze względu na długi okres rekonwalescencji po zabiegu starajmy się traktować to rozwiązanie jako ostateczność. Nie każdy pies jednak będzie się kwalifikował do zabiegu ze względu na stan zdrowia. Istotne by postępować w tym przypadku zgodnie z zaleceniami a być może chirurgiczne usunięcie uciskającego fragmentu jądra uciskającego rdzeń będzie zbędne.

 

Przeczytaj też: http://www.comptech.pl/gabinet-stomatologiczny-korn-med/

 

 

 

 

 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here