Chiński smartfon

0
776
Chiński smartfon

Posiadanie smartfona w dzisiejszych czasach jest czymś tak powszechnym, że nie dziwi już nas kiedy widzimy na przykład siedemdziesięciolatka, który idąc ulicą korzysta z nawigacji na Google Maps lub gdy widzimy starszą panią po sześćdziesiątce, która słucha na słuchawkach jakiejś muzyki w autobusie lub tramwaju.

Rozwój technologii mobilnej ruszył w ostatniej dekadzie tak szybko i intensywnie jak jeszcze żadna inna technologia w historii naszej ludzkości. W zaledwie 10 lat zmieniliśmy całkowicie funkcjonowanie całego naszego społeczeństwa, opierając w dużej mierze to co robimy na co dzień, właśnie o smartfony, tablety, czytniki książek i inne popularne urządzenia mobilne.

Smartfon dla dziecka

Chiński smartfonZakup pierwszego smartfona dotykowego to coś co jeszcze 10 czy 12 lat temu dokonywało się dopiero w wieku 16, 17, a czasem nawet 18 lat. Obecnie w czasach kiedy smartfona ma każdy, pierwszy telefon dotykowy rodzice kupują już nawet 7 letnim dzieciom, a zdarzają się przecież przypadki kiedy 5 czy 6-latek posiada już własnego smartfona z którego nierzadko korzysta lepiej i sprawniej od niejednej starszej osoby czy nawet swoich rodziców.

W takim razie jaki smartfon powinniśmy zakupić naszemu dziecku i w jakim wieku nasz syn czy córka powinni dostać swój pierwszy telefon z dotykowym ekranem?

Jeżeli chodzi o wiek, to większość ekspertów przestrzega przed kupowaniem dziecku smartfona w bardzo młodym wieku, ponieważ codzienny kontakt z takim urządzeniem może nauczyć nasze dziecko bardzo złych nawyków, chociażby takich jak chodzenie ulicą z nosem wlepionym w ekran telefonu czy też korzystania z telefonu przez cały czas, nawet jedząc obiad czy robiąc coś w kuchni czy łazience. Najwcześniejszym wiekiem, który się wymienia, to 7 lat. Właśnie wtedy, czyli w momencie gdy nasze dziecko zaczyna swoją edukację, powinniśmy na poważnie pomyśleć o kupnie mu pierwszego telefonu.

Chiński smartfon

Smartfon dla dziecka, czyli jaki? Na pewno nie powinniśmy kupować pierwszego telefonu z wyższej półki, ponieważ prawie na pewno nie przeżyje on w rękach naszego dziecka dłużej niż rok.

Chiński smartfon, taki jak na przykład smartfony od Xiaomi, Meizu czy Lenovo, powinny być dobrym wyborem, ponieważ mają bardzo dobry stosunek jakości wykonania i specyfikacji, do ceny.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here